اخبار سیاسی

  • تاریخ: پنج شنبه, ۷ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۱۷:۴۵
  • شناسه خبر: 79405

درگفتگوهای جداگانه مطرح شد؛

۹ دی فرصتی برای به منصه ظهور رساندن وحدت بامحوریت ولی فقیه است/برخی بدخواهان درپی فراموش شدن ۹ دی وفتنه ۸۸ هستند

دراین گزارش به منظور بررسی اهمیت زنده نگه داشتن یوم الله ۹ دی وحضور گسترده مردم در این روز ماندگار تاریخ انقلاب، با مسئولین استان کرمان در نهادهای مختلف گفتگوهایی صورت داده ایم

به گزارش صبح منوجانبه نقل از شبکه اطلاع رسانی راه آرمان؛ دوران فتنه ۸۸ دورانی تلخ و پرمشقت برای مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی بود؛ هشت ماه آشوب و هجمه علیه نظام، ادعای دروغین تقلب، امیدوار کردن دشمن برای تلاش جهت نابودی نظام جمهوری اسلامی، خسارات میلیاردی به بیت المال، هتک حرمت عاشورای حسینی و توهین به بنیانگذار کبیر انقلاب و ولایت فقیه ثمره فتنه گری سران فتنه و دنباله روهای آنان بود.

 

اما این فتنه با تمام محنت و سختی هایی که داشت، به برکات بی نظیری ختم شد؛ ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی در ۹ دی ۸۸ با خلق حماسه ای بزرگ و بی نظیر، غبار فتنه رو فرونشاند و به دشمنان قسم خورده ایران واسلام نشان داد تا با افکار پوچ و خیالات واهی به دنبال آزمودن اراده ملت ایران و اعتماد آنها به انقلاب اسلامی نباشند چرا که این مردم با وحدت و بصیرت پای آرمان های نظام جمهوری اسلامی و حمایت از ولی فقیه خود ایستاده اند.

 

نکته قابل توجه این است که در عصر فتنه های متعدد قرار داریم و آتش فتنه هنوز خاموش نشده است لذا باید ضمن حفظ بصیرت و همبستگی، همواره صحنه های حماسی ملت ایران در رویارویی با دشمنان را یادآور شد. دراین گزارش به منظور بررسی اهمیت زنده نگه داشتن یوم الله ۹ دی وحضور گسترده مردم در این روز ماندگار تاریخ انقلاب، با مسئولین استان کرمان در نهادهای مختلف گفتگوهایی صورت داده ایم که در ادامه می خوانید؛

۹ دی فرصتی برای به منصه ظهور رساندن وحدت بامحوریت ولی فقیه است/ باید نسل جدید را با آرمان های انقلاب آشنا کرد

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمودآبادی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه آرمان با تاکید بر اینکه بزررگداشت شعائر اسلامی، مذهبی و انقلابی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ما بوده، گفت: حفظ این شعائر در جهت استحکام مبانی و ارزش های نظام موثر بوده و هست؛ از جمله مناسبت های مذهبی و برپایی نمازهای جمعه که یادگار ماندگار حضرت امام است.

 

سرپرست اداره کل حوزه استاندار کرمان تصریح کرد: درمواردی که مردم ما وحدت، همدلی و یکپارچگی خود را به اثبات می رسانند، حفظ این ارزش ها و استمرار آن دارای اهمیت است به ویژه برای اینکه بتوان نسل جدید را بااین آرمان ها آشنا کنیم.

 

وی افزود: باید نشان داد ملت ایران در هرکجا احساس خطر کنند، از گروه ها و جناح های مختلف، در راستای حفظ ارزش ها با محوریت ولایت فقیه متحدند و از اسلام، انقلاب ودستاوردهای آن دفاع خواهند کرد.

 

حجت الاسلام محمودآبادی عنوان کرد: اگر اتفاقی رخ دهد که موجب بهم ریختن انسجام مردم شود، قطعا موجب خوشحالی دشمنان خارجی خواهد شد و وحدت ملت نیز باعث نگرانی آنها خواهد شد لذا باید در جهت نگرانی دشمن تلاش کنیم یعنی انسجام و وحدت را حفظ نماییم.

 

وی تاکید کرد:باید هرگاه فرصتی دست داد، دورهم جمع شده و شعارهای وحدت آمیز سر دهیم که این امر کاملا مقبول است و ارزش دارد.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: هرکسی بخواهد به دستاوردهای اسلام و انقلاب تعرض کند، قابل قبول نیست و مردم که دیدگاه آنها توجه به مبانی وارزش های اسلامی است، این موضوع را بر نمی تابند و منتظر فرصت هستند تا نقش اساسی خود را در حفظ وحدت و این ارزش ها به نمایش بگذارند.

 

سرپرست اداره کل حوزه استاندار کرمان بیان کرد: ۹ دی فرصتی برای به منصه ظهور رساندن وحدت و متمرکز شدن پشت سر محور ولایت فقیه است؛ ان شالله همه مردم در تمام مقاطع بتوانند نقش اساسی خود را در حفظ این دستاوردها ایفا کنند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:مصادیق نفوذ به اشکال مختلف همچنان وجود دارد/ مردم در ۹ دی آتش به اختیار فتنه سیاه سال ۸۸ را به سال میثاق با ولایت تبدیل کردند

احمد علی مقدم در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه آرمان فتنه سال ۸۸ را واقعه‌ای عظیم و دومین تلاش بارز دشمن در براندازی نظام بعد از جنگ تحمیلی دانست و اظهار داشت: در اینکه هدف اصلی فتنه ۸۸ براندازی نظام بود کسی شک ندارد و نزدیک به ۲ هزار صفحه استراتژی برای آن طرح شده بود.

برنامه ریزی های طولانی مدت دشمن برای فتنه ۸۸ باهدف براندازی نظام

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اینکه از سال ۷۱ موضوع براندازی نظام در دستور کار گرفته بود اما از دو سال قبل از انتخابات ۸۸ برنامه‌ریزی برای آن به‌طور جدی آغاز شد، تصریح کرد: مک کین که از کاندیداهای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۷ بود، با اشاره به جنبش سبز اعلام می‌کند باید با همکاری این جنبش نظام  اسلامی ایران را منهدم کرد.

وی افزود: همچنین مک‌کین در اوایل سال ۸۶ در جریان سخنرانی در ایالت کارولینای آمریکا با اشاره به آهنگ گروهی، این جمله را بیان می‌کند که روی ایران بمب، بمب، بمب، بمب بریزید؛ لذا هدف آشکار آنان براندازی نظام و اسلام است و حدود ده ماه بعد در بهمن سال ۸۶ در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز مطرح می‌کند که از بلند همتی ایرانیان هراسناک هستم.

مقدم با بیان اینکه از مدارکی که قبل و بعد از فتنه به دست آمد، مشخص شد که سران فتنه به پشتیبانی اربابان آمریکایی خود درصدد بودند که با استفاده از مدل انقلاب‌های رنگی در راستای براندازی نرم نظام اقدام کنند، عنوان کرد: در جریان دستگیری‌های سال ۸۸ با صراحت عوامل فتنه مطرح کردند که رمز فتنه، تقلب بوده است و برای همین به‌صراحت قبل از انتخابات به کرات در مصاحبه‌ها و گفت‌وگوها به تقلب اشاره می‌کردند.

این کارشناس سیاسی تاکید کرد: انتخابات بهانه براندازان بود؛ اتاق فرمان فتنه ۸۸ به تمام از خارج کشور هدایت می‌شد و همانطور که گفته شد در این راستا ۲ هزار صفحه برنامه و استراتژی برای عوامل داخلی نوشته بودند، دفاتر ویژه، اتاق فکر ایجاد و نزدیک به ۱۷ سفارتخانه غربی را از جمله بلژیک، انگلیس، کانادا، استرالیا، فرانسه، هلند، آلمان و … برای سازمان‌دهی فتنه تجهیز کردند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به ایجاد حداقل ۷۰ اتاق فکر برای بررسی روش‌های مقابله با ایران در آمریکا اظهار کرد: جریان فتنه در حین انتخابات در حالی که هنوز در حال رأی‌گیری بودیم، سران فتنه خود را پیروز انتخابات اعلام کردند که این نشان از دستپاچگی آنان داشت، با تأسف عوامل داخلی هم فریب خوردند و با دروغ بزرگ تقلب آغاز به اردوکشی‌های خیابانی و صدور بیانیه‌های تند کردند.

مقدم بیان کرد: سران فتنه و همدستان فریب خورده آنان می‌دانستند که امکان تقلب در سطح گسترده در انتخابات وجود ندارد و حتی همفکران آنان در جلسات بعد از فتنه در حضور مقام معظم رهبری و حتی در تحلیل‌های خود اذعان کردند امکان تقلب در چنین سطحی امکان‌پذیر نیست اما به دلیل عامل نفوذی بودن، موضوع تقلب را مطرح ‌کردند تا با ایجاد حاشیه، به هدف اصلی خود یعنی براندازی نظام برسند.

فتنه جریان کوچکی نیست / هنوز باید ابعاد فتنه را برای مردم و نسل جدید تبیین کرد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی به حرکات جریان فتنه اشاره کرد و یادآور شد: فتنه‌گران برای امید دادن به جریاناتی همچون ضدانقلاب، سلطنت‌طلبان و گروهک‌ها، حتی زنان فاسد، اراذل و اوباش را به خیابان کشیدند که پس از دستگیری هویت آن‌ها مشخص شد، پس از آن شاهد حرمت‌شکنی بزرگ در عاشورا و پاره‌کردن عکس امام(ره)، شعارهای روز ۱۳ آبان و حمایت از آمریکا در روز دانشجو بودیم؛ عوامل فتنه نشان دادند که سازوکار قانونی نظام را قبول ندارند با اردوکشی خیابانی قصد دارند به خواسته‌های ناحق خود برسند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان خاطرنشان کرد: فتنه سال ۸۸ واقعه کوچکی نیست و معتقدم هنوز باید روی این جریان فکر و کار کرد و آن را برای مردم و نسل جدید تبیین کنیم؛ در حوادث سال ۸۸، مردم صبورانه اقدامات خلاف قانون فتنه‌گران را تحمل کردند تا جایی که جریان عاشورا و بی‌حرمتی‌ها پیش آمد که موجب شد صبر مردم به سرآمده و به صورت خودجوش قیام عاشورایی ۹ دی را شکل دادند.

برخی بدخواهان درپی فراموش شدن ۹ دی وفتنه ۸۸ هستند

این کارشناس سیاسی ادامه داد: در حرکت ۹ دی از سوی نهاد و سازمانی برای مردم دعوت‌نامه فرستاده نشد و هیچ‌کس متولی آن نبود بلکه مردم به صورت خودجوش و برای دفاع از انقلاب، نظام و ارزش‌های دینی وارد میدان شدند؛ مقام معظم رهبری این قیام تاریخی و ماندگار را “یکی از قله‌های فراموش‌نشدنی”، “حرکت برخاسته از بصیرت”، ” شناختن موقعیت و حضور در لحظه‌های مورد نیاز”، حرکتی در فضای غبارآلود”،” حرکتی متکی بر ایمان و اراده الهی” در تاریخ انقلاب اسلامی دانستند که هیچ‌گاه نباید فراموش شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: امروز با تأسف از سوی برخی بدخواهان نظام که در داخل کشور هستند، زمزمه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد، نمی‌خواهند در رابطه با ۹ دی و فتنه ۸۸ صحبت شود در حالی‌که تأکید داریم ابعاد خفته فتنه ۸۸ باید روشن شود و امروزه جزء بزرگترین خدمت‌ها به نظام و انقلاب تبیین ابعاد مختلف این جریان سیاه است.

عوامل اصلی زمینه ساز تظاهرات خودجوش مردمی در ۹ دی/بصیرت دهی رهبر انقلاب زمینه ساز قیام عاشورایی ۹ دی بود

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان در ادامه با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ حاصل نفوذ جریان برانداز بود، ابراز کرد: چند عامل اصلی زمینه ساز تظاهرات خودجوش مردمی در ۹ دی شد که شامل ایمان و باورهای اعتقادی مردم، رهبری هوشمند و الهی، بصیرت مردم و حضور مردم با باورهای دینی در میدان بود که با گذشت چهل سال پس از انقلاب در مقاطع مختلف این شاخص‌ها همچنان در وجود مردم بارز و آشکار است.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه عامل مهم این حرکت، بصیرت‌دهی، رهبری و مدیریت حکیمانه رهبر معظم انقلاب بود، بیان کرد: ایشان با روشنگری ابعاد موضوع را تبیین و ماهیت فتنه را آشکار و استراتژی آنان را بیان کردند که این موجب شد مردم بیدار شوند و بساط فتنه را جمع کردند.

دشمن تا ریشه کن کردن نظام به دنبال فتنه های دیگر است/ ناراحتی افراد از یاداوری نام شهدا همان نفوذ دشمن است

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان عنوان کرد: دشمنان با جنگ سخت جلو آمده و جنگ هشت ساله را ایجاد کردند تا نظام را ساقط کنند که نتوانستند و با جنگ نرم نیز با عنایت خداوند تعالی و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نتوانستند، کاری از پیش ببرند اما دشمن دست از سر ما برنمی‌دارد و تا ریشه‌کن کردن نظام اسلامی به دنبال ایجاد فتنه‌های دیگر است و لازمه مقابله با آن حفظ هوشیاری می باشد.

مقدم تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، در هر قشری از جامعه ممکن است عوامل نفوذی پیدا شود لذا همه مردم، مسئولان، دانشجویان، نخبگان و حوزویان باید مراقب این روزنه‌های نفوذ باشند؛ که یکی از این روزنه‌ها ایجاد شک، تردید و شبهه در باورها و ارزش‌های دینی مردم است.

مقدم با اظهار تأسف از اینکه شاهد هستیم عده‌ای از اینکه نام، یاد شهدا و شخصیت‌های انقلابی را به کار ببریم، ناراحتند، خاطرنشان کرد: آنان می‌خواهند موضوع فتنه از ذهن مردم خارج شود؛ و یکی از مظاهر آن ناراحتی عده‌ای از مراسم‌هایی همچون تشییع باشکوه شهدا و برگزاری یادواره‌های شهدا است که می‌تواند یکی از مصادیق نفوذ باشد.

امام جمعه بم:ظلم بزرگ فتنه گران خدشه دار کردن تابلوی زرین حضور حماسی مردم بود/ افراد تا زمانی محترم هستند که در مسیر انقلاب، امام و رهبری باشند

حجت الاسلام والمسلمین قاسم دانشی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه آرمان ریشه فتنه ۸۸ را بغض و عداوت دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی از قبل و بعد پیروزی انقلاب دانست و گفت: تا زمانی که اسلام و کفر وجود دارد، دشمنی بین این دو تمام شدنی نیست وبعد از پیروزی نظام جمهوری اسلامی، دشمنی استکبار به دلیل ضربه های سختی که از ملت ایران متحمل شد، بیشتر شد.

امام جمعه شهرستان بم بااشاره به دشمنی های صورت گرفته علیه ایران مانند جنگ ۸ ساله و ایجاد فتنه و آشوب در برخی استان های مرزی عنوان کرد: قبل از برگزاری انتخابات ۸۸ دشمن القائاتی داشت از جمله اینکه مبادا در انتخابات تقلب شود و متاسفانه در داخل کشور نیز عده ای همان حرف ها را می زدند که در نظام مقدس مسئولیت داشتند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید داشتند که چندین انتخابات در کشور ما با حضور هرچه بیشتر مردم و به صورت سالم برگزار شده است اما بهرحال با توطئه دشمن، افرادی خودخواه و فریفته شدند که بعدها نام آنها را سران فتنه گذاشتیم.

ظلم بزرگ فتنه گران خدشه دار کردن تابلوی زرین حضور حماسی مردم بود

حجت الاسلام والمسلمین دانشی تاکید کرد: این افراد جنایات بزرگی انجام دادند؛ ظلم بزرگ فتنه گران زیر سوال بردن حضور حداکثری مردم در انتخابات و خدشه دار کردن تابلوی زرینی بود که مردم با حضور حماسی خود خلق کردند؛ همچنین ایجاد دوقطبی بین ملت و آشوب های خیابانی و تعرضات صورت گرفته از جمله جنایت این افراد بود که توسط عوامل سواستفاده گر انجام شد و کار به جایی رسید که اصل نظام را زیر سوال بردند.

امام جمعه شهرستان بم بااشاره به اینکه این افراد آرمان های نظام مانند حمایت از ملت مظلوم فلسطین را زیر سوال بردند، خاطرنشان کرد: شعار “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” سر دادند که آن هم دروغ بود چرا که اگر کسی واقعا حاضر باشد جان خود را فدای ایران کند باید مصالح کشور و نظام را درنظر بگیرد.

وی افزود: فتنه گران اصل ولایت فقیه را مورد خدشه قرار دادند، تمثال حضرت امام را  آتش زدند و اوج کار آنان، حرمت شکنی در روز عاشورا بود؛ همان کاری که در زیارت نورانی عاشورا می خوانیم که روز عاشورا روز جشن آنان بود که به عزاداران حمله ور شدند، دست و سوت زدند و همین باعث شد شور انقلابی به اوج خود رسیده وحماسه ۹ دی را خلق کرد.

درایت و تدبیر همیشگی مقام معظم رهبری موجب روشن شدن قضایا برای مردم شد

حجت الاسلام والمسلمین دانشی اظهار داشت: به لطف خداوند این روز در تقویم کشور ما تاریخی شد و باید همواره گرامی داشته شود؛ نهم دی ماه به عنوان روز بصیرت نامگذاری شد کمااینکه در روایات داریم مؤمن واقعی کسی است که قضایا را مورد بررسی قرار دهد،  تفکر کند، همه جوانب را سنجیده و عمل کند.

وی تصریح کرد: به تعبیر رهبر انقلاب، بصیرت قطب نمایی است که انسان با آن راه خود را در فضای غبارآلودی که وجود دارد، پیدا کند؛ چرا که در فتنه حق و باطل مشتبه می شوند، همچنان که افرادی بودند ابتدا فریب خوردند اما با درایت همیشگی رهبری و تدبیری که اندیشیدند، همچنین روشنگری های معظم له در آن نماز جمعه تاریخی و استغاثه ای که در پایان خطبه به امام عصر (عج) داشتند، ملت را متحول کرد.

افراد تا زمانی محترم هستند که در مسیر انقلاب، امام و رهبری باشند

امام جمعه شهرستان بم ادامه داد: اما متاسفانه سران فتنه نه تنها حرف شنوی نداشتند بلکه فردای آن روز برای اجتماع بیانیه دادند؛ هرچند مردم روشن شده و اجتماعات چند ده هزار نفری تبدیل به چند ده نفری تبدیل شده بود و ملت، بصیرت انقلابی خود را در نهم دی ماه نشان داد.

وی با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه “پشتیبان ولی فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد” خاطرنشان کرد: ملت ما و همه گروه ها و سلایق سیاسی کشور باید همواره توجه داشته باشند هرکس در هر جایگاهی باشد، تازمانی محترم است که در راه انقلاب، شهدا و امام باشد و طبق منویات رهبری عمل کند اما اگر ذره ای از اهداف عالی نظام انحراف پیدا کند، جای ملاحظه ندارد.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان:نگاهی به ریشه های فتنه ۸۸ در تاریخ ایران/عقب کشیدن خواص برحق در فتنه ۸۸ موجب موج سواری دشمن شد

حجت الاسلام والمسلمین محسن سنجری درگفتگو با پایگاه خبری ناب نیوز با تاکید براینکه ریشه های فتنه ۸۸ به اوایل پیروزی انقلاب برمی گردد، گفت: دشمن همیشه از انقلاب اسلامی ضربه خورده بود و شکست هایی در پرونده سیاه خود داشت؛ انقلاب اسلامی با انقلاب های همزمان دیگر تفاوت داشت چرا که مدیریت آن در دست رهبری حکیم و فرزانه ومردی الهی بود.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان عنوان کرد: در سال ۴۲ زمانی که اعضای حزب موتلفه خدمت امام خمینی (ره) رسیدند، امام هدف خود را سه چیز مطرح می کنند؛ پیروزی انقلاب، بیداری اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) که دو مورد اول رخ داده است و همچنان ادامه دارد که زمینه ساز ظهور است.

وی ابراز کرد: برخی از این سخن امام تعجب کرده و گفتند مگر چنین چیزی می شود که ایشان فرمود ما می توانیم؛ از آنجا که چنین شخصی در رأس انقلاب بود، این انقلاب با سایرین متفاوت بود و استحکام خاص خود را داشت لذا دشمنان جنگ تحمیلی ۸ ساله را آغاز کردند و باتمام توان به صحنه آمدند.

پیروزی ایران در جنگ نابرابر تحمیلی برای دشمن قابل هضم نبود

حجت الاسلام والمسلمین سنجری تصریح کرد: طبق گزارشات و کتاب هایی که در خصوص دفاع مقدس نوشته شده، می توان دریافت که تعداد سلاح ها و موشک های دشمن در مقابل ایران قابل قیاس نبود اما ایران در این جنگ پیروزشد به طوری که دشمن نتوانست این موضوع را برای خود هضم کند که چگونه یک کشور نوپا جلوی او ایستادگی کرد وپیروز شد.

وی با اشاره به اینکه جنگ نرم از ابتدای انقلاب در دستور کار دشمن بود، اظهار داشت: حذف فیزیکی، ترور شخصیت ها و توهین به امام و شهید بهشتی نیز در دستورکار دشمن بود اما مانند سال ۸۸ منسجم نبود؛ در سال ۷۸ بود که قصه کوی دانشگاه را رقم زدند چرا که دانشگاه تهران در سال های قبل و بعد انقلاب بسیار تعیین کننده بود و همچنین امام ۱۳ آبان را مهم تر از انقلاب تلقی کرد لذا دشمن که این بازو را دید، دانشگاه را بهترین مکان برای تحریک مردم دانست.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان خاطرنشان کرد: راهبرد دشمن در این اتفاق این بود که انقلاب باید از همان شیوه که به پیروزی رسیده از همان راه هم نابود شود؛ لذا به تئوریسین ها و نخبگان نیاز داشتند و آنها را به دانشگاه ها آوردند.

وی بیان کرد: خواص بسیار اهمیت دارند اما با کمال تاسف خواص به ظاهر همسوی باانقلاب، در سال ۷۸ تا ۸۸ دچار وادادگی شدند؛ فتنه ۸۸ به قول رهبری قصه ای ۲۰ ساله بود که کلید زدند؛ در انتخابات ۸۸ کار به خوبی در کشور جلو می رفت و بارقه های امید و نشاط بین مردم دیده می شود اما دشمن که توان دیدن شادی مردم را تداشت، شروع به طراحی کرده و موضوع صیانت از انتخابات و امکان تقلب را مطرح کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سنجری ادامه داد: فردی نامه بدون سلام به ولی امر مسلمین جهان نوشت که تقلب رخ خواهد داد؛ کمیته صیانت از انتخابات شکل دادند در حالیکه کشور ما شورای نگهبان و سازوکار انتخاباتی دارد و افرادی شورای نگهبان را زیر سوال برده و کمیته صیانت از انتخابات را کلید زدند که خود از طریق همین شورای نگهبان رئیس جمهور و نماینده مجلس شده بودند.

وی یادآور شد: دولت انگلیس هزاران پوند هزینه کرد و سازمان های مردم نهادی شکل داد تا زیر نظر خودشان به هرشیوه ای نخبگان و خواص را به خیابان بکشند درحالیکه  انتخابات با سازوکارهای طبیعی وقانونی خود انجام شد؛ وقتی نتیجه مشخص شد، کاندیدایی که موفق به کسب آرای حداکثری نشده بود، بیانیه صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سنجری با مقایسه انتخابات ۸۸ و ۹۶ اذعان داشت: در انتخابات ۹۶ نفر دوم به فرد پیروز تبریک گفت؛ مگر ساختار شورای نگهبان تغییر کرده یا قانون اساسی از اول نوشته شده بود؟ قانون همان قانون و سیستم های نظارتی همان بودند اما وقتی باهم قیاس می کنیم مشخص می شود داستانی در کار بود.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان گفت: در انتخابات ۸۸ همسر یکی از خواص جامعه مطرح می کند اگر موسوی رای نیاورد، به خیابان بریزید و مردم را به خیابان هدایت می کند؛ یکی از کاندیداها درحالیکه هنوز انتخابات به پایان نرسیده، خود را برنده قطعی انتخابات را اعلام می کند و بسیاری از منافقین و سلطنت طلب ها به او تبریک می گویند که این موارد به نوعی آب به آسیاب دشمن ریختن بود.

وی تاکید کرد: اتفاق بدی رخ داد که بسیار تلخ بود و به فرموده مقام معظم رهبری بزرگترین گناهان فتنه گران این بود که دشمن را امیدوار کردند؛ این امیدواری که می توان در نظام اسلامی رخنه ایجاد کرد و حتی نتانیاهو هم پیغام داد کسانی که در خیابان ریختند سرمایه اسرائیل در ایران هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سنجری تشریح کرد: در فتنه جو غبارآلود شده و مهی ایجاد می شود و وقتی امری مشتبه شد برخی افراد با بصیرت پایین که حتی اهل نماز و مسجد هستند، دچار شبهه می شوند؛ در زمان امیرالمومنین (ع) نیز افراد می دیدند هم در لشکر امام علی و هم در سمت معاویه نماز و قرآن هستند لذا افرادی که بصیرت ضعیفی داشتند، گیر کردند.

عقب کشیدن خواص برحق در فتنه ۸۸ موجب موج سواری دشمن شد

وی افزود: اما برخی خود را بالا کشیده و گفتند هرجا عمار هست، حق همانجاست؛ وقتی در سال ۸۸ که فتنه ایجاد شد، خواص اهل حق خود را عقب می کشند، دشمن موج سواری را شروع می کند؛ در حالیکه تمام راهکارها بود و اعتراضات بررسی شد، نماینده کاندیداها شرایط بررسی کردند و ده درصد صندوق ها را بازشماری کردند اما فتنه گران اردوکشی کردند و سفارت انگلیس به مرکزی برای آنها تبدیل شده بود که برنامه عادی خود را تعطیل کرده وبه کار آنها می پرداختند.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان اظهار داشت: در این میان باید خواص وارد می شدند اما آنگونه که باید حضور پیدا نکردند و رهبری فرمودند برخی دراین قضیه مردود شدند؛ در این اتفاقات برکات و ریزش و رویش هایی داشتیم؛ باعث شد کسانی که ادعای انقلابی گری و با امام بودن را داشتند، چهره اصلی خود را به نمایش بگذارند واز سوی دیگر برخی افراد و جریان ها وارد صحنه شده و واقعا دفاع کردند؛ دفاعی که باعث رقم خوردن ۹ دی شد.

خروجی ۹ دی ناامیدی دشمن از ضربه زدن به انقلاب و نظام بود

وی تصریح کرد: در نهم دی ماه همه مردم، علما و روحانیون بیرون آمده و فتنه را دفع کردند که موجب شد این روز در تاریخ ماندگار شود؛ خروجی ۹ دی هم این بود که دشمن نتوانست از این حربه به انقلاب و نظام ضربه بزند چون واکسینه ای برای نظام و انقلاب بود؛ البته فتنه، فتنه است و نمی توان گفت خوب است اما نظام را واکسینه کرد و دشمن فهمید این یک حربه نخ نما شده است و نمی تواند علیه نظام اسلامی به کارگیری کند.

حجت الاسلام سنجری درخصوص پاسداشت نهم دی ماه تاکید کرد: مردم باید در نهم دی مانند سایر مناسبت های دیگر مثل ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان در صحنه حضور داشته باشند چرا که این روز، روز میثاق با ولایت است؛ البته از برخی مسئولین باید گله کرد که می خواهند روز به روز این مناسبت را کمرنگ تر کنند.

وی ادامه داد: برخی می گویند سوتفاهم یا دعوای داخلی بود درحالیکه این مسئله ۸ ماه کشور را به آشوب کشاند و هنوز هم کروبی، موسوی ودست اندرکاران داخلی فتنه ۸۸ حاضر به عذرخواهی از ملت نشده اند در حالیکه در این حوادث ده ها نفر به شهادت رسید،  صدها نفر مجروح شدند و چند صدمیلیارد به اماکن عمومی و اموال مردم خسارت رسید و اسناد آن موجود است.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان خاطرنشان کرد: ۹دی باید جزو ایام الله در انقلاب اسلامی بماند و امیدواریم بتوانیم همیشه با بصیرت تمام در عرصه های نظام و انقلاب باشیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کرمان:جریان فتنه ۸۸ هیچ ارتباطی به بحث انتخابات نداشت/۹ دی روز گفتمان و بصیرت انقلاب است

ناصر بهروز در گفتگو با دانشجوآزاد در رابطه با یوم الله ۹ دی گفت: روز ۹دی یکی از روز های بیاد ماندنی و ماندگار انقلاب است که تجلی حضور مردم است؛ روزی که مردم بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از انقلاب بصیرتی مثال زدنی نشان دادند و روزی ماندگار رقم زدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کرمان افزود: جریان فتنه ۸۸ یکی از چالش هایی بود که برای نظام پیش آمد و باید بپذیریم که دشمنی با انقلاب نه تنها کم نشده بلکه روز به روز بیشتر شده است و سر منشا این دشمنی هابا  ملت ما بعد از ۴۰سال آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی می باشد که تمام تلاش خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی می کنند.

وی با بیان اینکه جریان فتنه ای که رخ داد هیچ ربطی به انتخابات نداشت؛ اظهار داشت: ناآرامی که در کشور  پیش آمد مطمئنا بر سر انتخابات نبود؛ مشخص بود که براندازی نظام را می خواستند و سرمنشا این براندازی هم فکری بود که در  آمریکا و کشورهای اروپایی چیده شده بود؛ روشن بود که سالیان متوالی روی این موضوع کار شده بود وقصد داشتند  از طریق شورش مردمی نظام جمهوری اسلامی را براندازی کنند.

بهروز ادامه داد: مساله مهم در جریان فتنه ۸۸ تبیین همه ابعاد آن است باید برای مردم و نسل جوان تمام ماجرا تشریح شود، کسانی که در این فتنه دست داشتند و به سرمایه های اجتماعی مردم آسیب زدند و تحریمهایی که بعد از این جریان بر علیه کشور ما تصویب شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کرمان با اشاره به حمایت بیگانگان از فتنه گران توضیح داد: در فتنه ۸۸ آمریکا و انگلیس نقش مهمی داشتند و کسانی  در داخل کشور پیاده نظام اجرا کننده دستورات آمریکا و صهیونیست بودند و مشخصا قصد براندازی نظام را داشتند.

وی گفت: سال ۸۸ برخی افراد بدعت بدی گذاشتند، کسانی که خود مرد قانون بودند و با شعار قانون گرایی وارد شدند؛ آرا ۸۵ درصدی مردم را نشانه گرفتند و به مردم و نظام لطمه زدند؛ این افراد باید در مقابل خدا و مردم پاسخگو باشند.

ناصر بهروز با تاکید بر حمایت همیشگی ملت از نظام تصریح کرد: در همه چالش های نظام از جنگ تحمیلی گرفته تا بحرانهای اقتصادی و تحریمها همواره مردم تکیه گاه انقلاب بودند و به نظام اعتماد داشتند و همین موضوع رمز سربلندی نظام اسلامی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای کرمان  افزود: مطمئنا اگر در کشور دیگری ماجرای سال ۸۸ رخ می دهد حکومت هزاران نفر از مردم را قتل عام می کرد اما رافت جمهوری اسلامی و بصیرت و روشنگری رهبر انقلاب باعث شده عده ای هم که بدلیل غبارآلود بودن فضا حق را از باطل تشخیص نمی دادند به سمت نظام برگردند و فهمیدند توطئه خارجی در میان است .

وی خاطرنشان کرد:  ۹دی روز گفتمان و بصیرت انقلاب است روزی که گفتمان انقلابی بر گفتمان غیر انقلابی غلبه کرد و نشان دهنده بصیرت مردم بود که در طول تاریخ از این مصادیق بسیار داریم که مردم کم بصیرت با عث سقوط دولت ها شده اند اما درود بر مردم شریف ایران که در۹ دی توانستند با رفتار نجیبانه خود استکبار را ناامید کرده و چهره فتنه گران را از نظام جمهوری اسلامی ایران پاک کنند.

بهروز با اشاره به یکی از ماموریتهای مهم بسیج دانشجویی اظهار داشت: یکی از ماموریتهای بسیج دانشجویی تبیین و روشنگری برای جوانان است که بازخوانی وقایع سال ۸۸ برای دانشجویان از طریق برگزاری تریبون آزاد، چاپ نشریه، سخنرانی های پیش از خطبه های نماز جمعه در این ایام صورت می گیرد.

وی با اشاره به بحث حصر سران فتنه گفت: حصر یکی از لطف های نظام به فتنه گران بود زیرا جنایات سران فتنه برکسی پوشیده نیست و حتما باید روزی محاکمه شوند و در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگو باشند.

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان:فتنه۸۸ با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم نقش بر آب شد/افشای اطلاعات داخلی از سوی فتنه گران تحریمها را رقم زد

سرهنگ علی اسدی فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ در رابطه با ضرورت بازخوانی حماسه ۹ دی اظهار داشت : وقتی که استکبار جهانی و آمریکای جنایت کار متوجه رشد و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی شد با برنامه ریزی و استفاده از عوامل داخلی اتفاقات سال۸۸ را رقم زدند .

وی گفت : دشمنان می خواستند به هر طریقی نظام جمهوری اسلامی را بر هم بریزند لذا برای انتخابات ۸۸ نقشه ای را طراحی و  برنامه ریزی کردند و فتنه۸۸ شکل گرفت .

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان خاطر نشان کرد : متاسفانه در ایران هم تعدادی عوامل داخلی فریب خورده اطلاعاتی را نسبت به نحوه اغتشاش و برخورد با این حضور پررنگ مردم در انتخابات در اختیار کشورهای استکباری قرار دادند .

اسدی توضیح داد : کشورهای استکباری و ابر قدرت جهان نقشه هایی را طراحی و برنامه ریزی کردند تا با حمایت از یک جنبش سبز اقداماتی را بر علیه نظام جمهوری اسلامی و براندازی نظام انجام دهند اما با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم فتنه ۸۸ نقش بر آب شد .

وی با بیان این که باز دشمن دست برنداشت ، تشریح کرد : این بار دشمن با برنامه هایی همچون تحریم نظام جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داد و این تحریم ها نتیجه فتنه ها و اطلاعاتی بود که عوامل داخلی در اختیار بیگانگان قرار داده بودند و با این اطلاعات توانستند شریان های اقتصادی کشور را شناسایی کنند و بر همان اساس تحریم های خود را پیش بردند .

فرمانده ناحیه حضرت رسول (ص) شهرستان کرمان گفت : اکنون هم دشمن به هر طریق به دنبال فتنه ای جدید در کشور است و با موضع گیری هایی که رئیس جمهور قبلی انجام می دهد در حال زیر سوال بردن نظام است و سکوتی که فتنه گران انجام داده اند تا با برخورد با وی مجددا از آن دفاع کنند و بحث حقوق شهروندی را مطرح نمایند و مجددا فتنه دیگری را به راه اندازند.

اسدی در پایان گفت : ان شالله با پشتیبانی ایران و رهبری های فرزانه مقام عظمای ولایت افراد ارزشی با هوشیاری در برابر هر گونه تحرکی از طرف بیگانه داخلی و خارجی که بخواهند خدشه به نظام وارد کنند می ایستند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه منوجان:حماسه ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است

محمد احسانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه منوجان در گفتگو با خبرنگار  صبح منوجان در خصوص ۹ دی  گفت :حضورپرشور مردم در صحنه های انقلاب از جمله ۹ دی سبب اتحاد  و وحدت بیشتر اقشار مختلف  وتجدید پیمان با مقام معظم رهبری انقلاب شده  و خواهد شد.

وی افزود:حماسه  ۹  دی  نقطه عطفی  در تاریخ انقلاب اسلامی  وبرگ زرین دیگری در افتخارات مرد وزن ایرانی به حساب می آید.

احسانی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی نماد عزت ،استقلال و بصیرت مردمی  است ،بیان کرد:ملت ایران اسلامی  تا پای جان برای حفظ اصول اسلام  وآرمانهای انقلاب اسلامی  ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد  واین روز در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله وماندگار شد.

وی افزود:در این روز ماندگار وتاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی حماسه ای دیگر آفرید  ودشمنان خدا و دینش را مایوس  وناامید ساخت و حماسه ۹ دی یاد آور بصیرت دینی ملت بزرگ ایران است که هرگز از خاطره تاریخی مردم پاک نخواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه منوجان  تصریح کرد:حضور پرشور مردم در صحنه های متعدد انقلاب مانند ۹ دی سبب اتحاد  و وحدت بیشتر اقشار مختلف وتجدید پیمان با مقام معظم رهبری شده است.

احسانی با اشاره به گرامیداشت حماسه ۹ دی در این شهرستان  گفت:همزمان با ۹ دی ، تجمع عظیم  ۹ دی در شهرستان منوجان در محل مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) این شهرستان راس ساعت ۹ صبح برگزار می شود و انشاالله با توجه به برنامه ریزی که در سطح شهرستان پیش بینی شده یک حماسه تاریخی وبزرگ خواهیم داشت.

جانشین فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان:خواص بی بصیرت بازیگران اصلی سریال فتنه ۸۸/حماسه تاریخی ۹ دی نتیجه تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری است

عباس بهادر در گفت و گو با خبرنگار بوتیا نیوز با تشریح ریشه های فتنه ۸۸ اظهار کرد: ریشه های فتنه ۸۸ را می توان در دو بعد خارجی و داخلی مورد بحث و بررسی قرار داد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان ادامه داد: در بعد خارجی فتنه ۸۸ می توان به توطئه ها و دسیسه های شوم جبهه استکبار جهانی ،خاصه آمریکا و انگلیس اشاره کرد که مهم ترین و اولین پارامتر کلید فتنه سال ۸۸ است.

بهادر تصریح کرد: جبهه استکبار با راه اندازی محافل آکادمیک رسانه ای و ایجاد دفاتر ویژه آمریکا در کشورهای مختلف غربی به ویژه در لندن، دبی و انگلستان  ۸ دفتر، به واسطه فتنه از سال ۷۷ تا ۸۸ طراحی نمودند که در سال ۸۸ این فتنه عملیاتی شد.

وی اجرایی نمودن نقشه های شوم و پلید استکبار جهانی در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران را بعد دیگر فتنه ۸۸ برشمرد و عنوان کرد: دشمن با استفاده از عناصر نفوذی داخل و خیانت آن ها و همراهی عده ای از خواص که طبق تعبیر رهبری خواص بی بصیرت نامگذاری شدند توانستند با پیاده سازی نقشه براندازی به بهانه تقلب در انتخابات، ۸ ماه خسارت های جبران ناپذیری را به کشور و ملت ایران وارد کنند.

جانشین فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان در ادامه نقش مسئولین و خواص را در فتنه ۸۸ بیان کرد و گفت: عده ای در فتنه پدید آمده در سال ۸۸ ، با تمام قوا به دفاع از نظام اسلامی و روشنگری در خصوص ماهیت نظام فتنه و فتنه گری پرداختند و موفق شدند ضمن پیروزی در این آزمون الهی نقش مثبتی را ایفا نمایند.

بهادر تصریح کرد: مهم ترین نقش را در خنثی سازی فتنه ۸۸، نقش مقام معظم رهبری است که با رهنمود ها و تدابیر داهیانه خود توانستند از بروز و ادامه این فتنه ممانعت کنند.

وی افزود: البته عده ای از مسئولین که فاقد بصیرت کافی بودند نه تنها به دفاع از نظام اسلامی برنخواستند بلکه با سکوت معنا داری که اختیار نمودند با ایجاد تردید بیشتر در جامعه، بر آتش فتنه افروختند.

جانشین فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان عنوان کرد: در شکل گیری حماسه بی بدیل ۹ دی ماه که یک حماسه ماندگار در تاریخ بود عوامل متعددی دخیل بودند که می توان مهم ترین و بارزترین این عوامل را تیزبینی و ذکاوت دیده بان بصیر و فهیم انقلاب یعنی مقام معظم رهبری دانست که با هوشیاری لازم مانع بروز اتفاقات بعد از فتنه شدند.

بهادر در ادامه مطرح کرد: اراده خداوند متعال در ایجاد و راه اندازی حماسه ۹ دی، درایت و بصیرت افزایی نیروهای انقلابی خاصه شخص رهبری،  ایمان دینی مردم به نظام و انقلاب اسلامی و حضور یکپارچه و منسجم مردم از دیگر عوامل شکل گیری حماسه ۹ دی ماه است.

وی خاطر نشان کرد: اهانت به مقدسات و ارزش های مذهبی ملت  به ویژه اهانتی که فتنه گران در عاشورای حسینی داشتند، هدف قرار دادن ستون اصلی انقلاب یعنی ولایت فقیه توسط فتنه گران و نا امن کردن فضای عادی زندگی مردم منجر به این تجمع تاریخ ساز شد.

جانشین فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان به نقش رسانه های بیگانه در جریان فتنه ۸۸ اشاره  کرد و اظهار داشت: صد و ۱۱ کد و مستند از دخالت مستقیم کشورهای آمریکا و انگلستان در فتنه سال ۸۸ موجود است که اهمیت انتخابات سال ۸۸ برای کشورهای غربی خصوصا لندن بهانه ای شد تا ۵۵ خبرنگار برای پوشش انتخابات به ایران سفر کنند.

بهادر با بیان اهداف خاص رسانه های غربی و مواردی که رسانه های غربی در فتنه ۸۸ به دنبال آن بودند، تاکید کرد: تشویش افکار عمومی در سطح جامعه، تشدید عملیات و جنگ روانی در بین مردم و ایجاد موج نرم علیه حاکمیت دینی نظام جمهوری اسلامی از جمله این اهداف است.

وی ادامه داد: تحریک و ترغیب اغتشاش گران در داخل خاک جمهوری اسلامی، تشکیل اتاق جنگ روانی در شبکه تلویزیونی سی ان ان، شایعه پراکنی، دروغ افکنی و هدایت ضمنی فتنه گران به مطالبات غرب از دیگر اهدافی بود که رسانه های غربی در جریان فتنه ۸۸ دنبال کردند.

جانشین فرمانده ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان کرمان  در پایان مطرح کرد: به طور کلی فتنه سال ۸۸ را می توان به سریالی تشبیه نمود که کارگردان اصلی این سریال استکبار جهانی خاصه آمریکایی ها و انگلیسی ها و بازیگران و صحنه گردانان آن هم عوامل کوردل داخل که همان خواص بی بصیرت هستند، بودند.

کارشناس مسائل سیاسی:چراغ سبز توطئه آمریکایی برای فشار به ایران بود/بصیرت رهبری و هوشیاری مردم بساط فتنه را برچید

علی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار رودبار ما با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی در رابطه با خسارت‌های اقتصادی امنیتی فتنه ۸۸ به کشور گفت: هر چه از فتنه سال ۸۸ فاصله می‌گیریم به خوبی آثار ضرر و زیان‌های اقتصادی که برخی فتنه‌گران به کشور وارد کرده‌اند را بیشتر مشاهده می‌کنیم، آثاری که بی‌تاثیر از افزایش تحریم‌ها علیه ایران نبود.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که در جریان فتنه ۸۸ هزینه‌هایی به کشور وارد شد، تصریح کرد: خساراتی که پس از فتنه ۸۸ به کشور وارد شد با درایت مقام معظم رهبری و تلاش و کوشش مردم در حال ترمیم است.

محمدی ادامه داد: فتنه۸۸علاوه بر ایجاد یک رخنه در اتحاد و انسجام ملی، باعث شد تا دشمن از فضای آن دوران ‌‌نهایت سوءاستفاده را داشته باشد و کوشش کرد تا شرایط جدیدی را به نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در منطقه وارد کند.

وی با اشاره به مدیریت مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ افزود: هوشیاری و تدابیر بسیار عالی مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ و حضور پرشور مردم که توأم با آگاهی بود باعث شد از گسترش فتنه در کشور جلوگیری شود.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: حماسه ۹ دی نقطه اتکاء مستحکمی برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، چرا که در شرایط بحرانی کشور، دفع خطر کرد و کشور را به نقطه مطلوبی رساند.

محمدی با بیان اینکه در جریان فتنه ۸۸جلبک های سبز سربازان نفوذی آمریکا بودند که به خیابانهای ایران آمدند،گفت: آمریکا برای از بین بردن نظام اسلامی از فتنه گران حمایت کرد همانطور که برای کشتن مسلمانان داعش را ایجاد و از آن حمایت کرد.

برچسب‌هادیدگـاه ها

یک پاسخ به “۹ دی فرصتی برای به منصه ظهور رساندن وحدت بامحوریت ولی فقیه است/برخی بدخواهان درپی فراموش شدن ۹ دی وفتنه ۸۸ هستند”

  1. تور مشهد گفت:

    با تشکر از مطالب مفیدتون
    برای دیدن تور مشهد ارزان به سایت سفر بخیر مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه