اخبار سیاسی

  • تاریخ: جمعه, ۲۳ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۵:۳۲:۵۳
  • شناسه خبر: 76013

امام جمعه آسمینون:

شورای نگهبان دیده بان اصلی و حافظ اسلام و انقلاب است

امام جمعه آسمینون منوجان گفت: ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی خط قرمز مردم است و پیوند مردم با ولایت و نظام ناگسستنی است.

به گزارش صبح منوجان،حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک در خطبه های نماز جمعه (۲۳ تیرماه ۱۳۹۶)  بخش آسمینون گفت : شورای نگهبان دیده بان اصلی و حافظ اسلام و انقلاب است.

خطیب جمعه بخش آسمینون در ادامه ،افزود :شورای نگهبان مانع این است که نظام اسلامی از خط دین و اسلام و همچنین از خط قانون اساسی منحرف شود

وی بیان کرد: شورای نگهبان دو وظیفه اساسی و سنگین و خظیر را بر عهده دارد اول اینکه وظیفه تشخیص موافقت قوانین مجلس با شرع مقدس و قانون اساسی را برعهده دارد و در مرحله دوم تفسیر قانون اساسی در جایی که اصلی از اصول قانون اساسی به دلیلی مورد ابهام قرار می گیرد نظر شورای نگهبان فصل الخطاب است و اعتبار نظر شورای نگهبان هم وزن اعتبار اصل قانون اساسی است.
رضا احمدی نیک تاکید کرد: کسانی که به شورای نگهبان در برخی مقاطع و زمان ها هجمه می آورند و توهین می کنند در واقع این کار خیانت به نظام اسلامی است و به طور قطع و حتم منافعی دارند که شورای محترم نگهبان را مانع رسیدن خود به منافع و مطامع شخصی می بینند.
احمدی نیک با اشاره تشکیل کابینه دوازدهم در هفته های پیش رو نکاتی همچون انتخاب وزرا در تراز جمهوری اسلامی ، توکل به خدا و اعتقاد و اعتماد به وعده های الهی ، دشمن شناسی ،پرهیز از اختلاف که از مهم ترین فرامین الهی در قرآن کریم است ،استفاده از ظرفیت های داخلی و همت بلند با انگیزه خدمت را یادآوری کرد.
امام جمعه آسمینون با اشاره به فتنه های ۷۸ و ۸۸ خاطر نشان کرد: ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی خط قرمز مردم است و پیوند مردم با ولایت و نظام ناگسستنی است و هر فتنه ای در مقابل نظامِ برخوردار از ملت و مردم هوشیار ،ناکام است و دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
خطیب جمعه آسمینون با تسلیت شهادت رئیس مذهب جعفری حضرت امام جعفر صادق (ع) تاکیدکرد: سیره عملی آن امام (ع) را در زندگی فردی و اجتماعی پیاده کنیم و شیعه واقعی آن حضرت باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک تصریح کرد: در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) بخش آسمینون و شهر نودژ میزبان پیکر پاک سه تن از شهدای گمنام خواهد بود لذا از عموم مردم ولایت مدار پنج گنج جنوب کرمان به ویژه مردم ولایت مدار ، فهیم و شهید پرور شهرستان منوجان و بخش آسمینون برای حضور باشکوه در مراسم تشییع و تدفین این شهداء دعوت بعمل می آورم.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه