اخبار سیاسی

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ / ساعت ۱۳:۵۷:۲۳
  • شناسه خبر: 74059

واکنش نمایندگان مجلس به حادثه تروریستی میرجاوه ؛

وزارت خارجه تنها به احضار سفیر بسنده نکند/دستگاه دیپلماسی با مقامات کشور پاکستان مذاکرات جدی داشته باشد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان کرمان در واکنش به حادثه تروریستی میرجاوه ضمن محکوم کردن این حادثه ، از دولت و دستگاه دیپلماسی خواستار رسیدگی جدی بودند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی در کشور نباشند.

به گزارش  صبح منوجان“به نقل ازشبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان ؛ چهارشنبه هفته گذشته در حمله تروریستی در هنگ مرزی میرجاوه ۹ نفر از مرزبانان نیروی انتظامی کشورمان به شهادت رسیدند و با توجه به این که حادثه میرجاوه اولین و آخرین حادثه تروریستی در کشور نیست ؛ هر چند وقت یک بار ما شاهد این چنین حوادث تلخ تروریستی در مرزهای کشور هستیم که باعث به شهادت رسیدن تعدادی از جوانان این مرز و بوم می شود.

حال دولت و دستگاه دیپلماسی نباید تنها به احضار سفیر پاکستان اتکا کند ،بلکه باید تدبیر و اقدامی جدی در این زمینه صورت بگیرد تا دیگر ما شاهد این چنین حوادث تلخی نباشیم .

وزارت خارجه تنها به احضار سفیر بسنده نکند

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آرمان کرمان در رابطه با این حادثه تروریستی اظهار داشت : معمولا در حوزه دیپلماسی شروع کار با احضار سفیر است ؛ حال اگر کشور مربوطه به آن احضارها توجه نکند و اقدام عملی صورت نگیرد ، قطعا در حوزه دیپلماسی سازوکارهای دیگری برای برخوردهای بعدی وجود دارد .

وی گفت : احضار سفیر پاکستان توسط دستگاه دیپلماسی حداقل ترین کار بود که یک دولت می توانست انجام دهد .

این نماینده در ادامه خاطر نشان کرد : اما دستگاه دیپلماسی کشورمان با توجه به تکرار و تعدد این حوادث تروریستی در کشور نباید تنها به احضار سفیر بسنده کند بلکه  باید با اقداماتی همچون بیانیه و تذکر دولت مردان پاکستان را به خود بیاورند و نظرشان را جلب کند تا چنین مواردی در مرزهای کشور دیگر اتفاق نیفتد .

دستگاه دیپلماسی با مقامات کشور پاکستان مذاکرات جدی داشته باشد

حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار آرمان کرمان  ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی اظهار داشت : مطمئنا این حادثه تروریستی اولین و آخرین حادثه نخواهد بود و متاسفانه بارها و بارها از مرز کشور همسایه پاکستان چنین اقدامات تروریستی صورت گرفته است .

وی گفت : معمولا کشور پاکستان هم اقدام خاصی در این زمینه انجام نداده است و اگر کاری هم کرده موثر نبوده است .

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : احضار سفیر پاکستان یک اقدام قانونی است که باید انجام شود ولی لازم است که دستگاه دیپلماسی کشورمان با مقامات مسئول کشور پاکستان مذاکرات جدی داشته باشند تا امنیت کشورمان را این گونه به خطر نیندازند.

نیکزادی پناه ادامه داد : اگر این مزدوران وطن فروش توانایی و جرات داشتند که در کشور چنین اقدامات تروریستی را انجام دهند قطعا در کشور خودمان اقدام می کردند ولی اکنون که از کشور همسایه و از مرزهای آن ها شروع به تیراندازی می کنند مشخص است که از توانمندی های ایران می ترسند .

وی عنوان کرد : باید وزارت امور خارجه و وزارت دفاع با کشور پاکستان مذاکرات جدی را انجام دهند تا از چنین حوادث تروریستی جلوگیری شود .

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه