اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۵۴:۲۰
  • شناسه خبر: 74651

کارشناس مسائل اقتصادی بررسی کرد؛

مهم ترین اولویت های اقتصادی که باید در رأس کار دولت دوازدهم قرار گیرد/ کابینه دولت، نقش نظارتی مجلس و همکاری نخبگان جامعه عوامل موثر در حل مشکلات اقتصادی هستند

براتی تاکید کرد: حل مشکلات اقتصادی به این بستگی دارد که چه افرادی به عنوان کابینه دولت دوازدهم روی کار بیاید و اینکه مجلس در بحث نظارتی و پیگیری ها چه نقشی ایجاد کند؛ همچنین جریان نخبگانی اعم از رسانه ها و فضای دانشگاهی در اینکه چه اتفاقی بیفتد، موثرند.

به گزارش  صبح منوجانمسعود براتی در گفتگو با ناب نیوز درخصوص اولویت های اقتصادی دولت دوازدهم با تاکید براهمیت رونق تولید و بهبود اشتغال گفت: امروز با عدد بیکاری ۱۲٫۶مواجهیم که این عدد بزرگ نشان می دهد اشتغال درکشور وضعیت نامناسبی دارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی بااشاره به اینکه شعار امسال در خصوص تولید ملی و اشتغال مسئله ای دقیق و حساب شده بود، اظهار داشت: لازم است دولت دوازدهم برای رونق تولید، چند کار مهم در را در اولویت قرار دهد.

وی راه اندازی پیشران های اقتصادی را از مهم ترین اولویت ها دانست و بیان کرد: ایجاد رونق در برخی رشته فعالیت ها سبب فعال شدن باقی فعالیت های اقتصادی هم می شود؛ به طور مثال مسکن، صنایع دستی، نفت و گاز که پیشران ها یا لوکومتیوهای اقتصاد هستند.

براتی ابراز کرد: ضرورت دیگر در خصوص صیانت از بازار داخلی و ایجاد بازارهای خارجی برای کمک به تولید ملی است؛ دیپلماسی اقتصادی و مبارزه با قاچاق می تواند دسترسی به بازارهای خارجی را برای تولید داخل تسهیل نماید.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به حوزه پول و نقدینگی تاکید کرد: دولت باید نظام بانکی را به گونه ای مدیریت کند که تولید با مشکل تامین نقدینگی مواجه نشود؛ واقعیت این است که نظام بانکی تمایلی به حمایت از بخش تولید و ارائه تسهیلات به آن ندارد.

وی افزود: هدایت نقدینگی به سمت بخش تولید توسط دولت و بانک مرکزی باید کامل و جدی اجرا شود چرا که امروز حجم نقدینگی زیادی داریم که اگر به سمت تولید هدایت نشود، هم تولید ضربه می خورد و هم تورم گریبانگیر کشور می شود.

براتی با بیان اینکه قرار دادن این اولویت ها در رأس فعالیت های دولت سبب می شود وضعیت تولید به حالت رونق درآمده و بیکاری کاهش یابد، اذعان داشت: همه باید تلاش کرده و به مسئولین کمک کنیم تا مشکلات را حل و فصل نماید.

وی تصریح کرد: عملکرد گذشته دولت در برخی حوزه ها مانند کشاورزی قابل دفاع بوده اما در برخی موارد دیگر به ویژه در  حوزه بانکی و هدایت نقدینگی نقص داشته که باید برطرف شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی ابراز کرد: حل مشکلات به این بستگی دارد که چه افرادی به عنوان کابینه دولت دوازدهم روی کار بیاید و اینکه مجلس در بحث نظارتی و پیگیری ها چه نقشی ایجاد کند؛ همچنین جریان نخبگانی اعم از رسانه ها و فضای دانشگاهی در اینکه چه اتفاقی بیفتد، موثرند.

براتی خاطرنشان کرد: ما مجموعه ای ازبازیگران و اقشار مختلف داریم که در رقم زدن واقعیت موثرند؛ باید امیدوار باشیم دولت بتواند این مسائل را حل کند چون منفعت اصلی را مردم می برند و اگر این مشکلات برطرف نشود، ضرر اصلی متوجه مردم است.

انتهای پیام/مدیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه