اخبار سیاسی

  • تاریخ: چهارشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۳۳:۱۹
  • شناسه خبر: 77157

یادداشت؛

مقابله با تهاجم فرهنگی با تهیه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی

آنچه که در نوشت افزارهای خارجی دیده می شود ترویج خشونت، و وجود انسانهای فناناپذیر از طریق جادو، از دیگر آثار منفی و تبعات مخرب این داستان و شخصیتهایش است .

به گزارش صبح منوجان شهریور همواره با تب و تاب خاصی برای خانواده‌هایی که فرزند دانش‌آموز دارند همراه است، تهیه کیف، کفش، کتاب و دفتر مدرسه، از آمادگی خانواده‌ها برای استقبال از مهر خبر می‌دهد. اما در این میان ماجرای لوازم‌التحریر دانش‌آموزان حکایت خاص خود را دارد.

انتخاب نوشت افزارها  یکی از دغدغه ها ی والدین است  به خاطر اینکه شکل‌گیری شخصیت کودک جدا از بخش تربیتی خانواده، با عوامل مهم‌ و حساس دیگری به نام الگو‌، نماد و اسطوره‌سازی نیز مرتبط است.

لوازم التحریر می تواند یک ابزار تبلیغاتی فرهنگی محسوب شود اما متاسفانه واردات لوازم‌التحریر خارجی موجب شده تا بازار این کالاها پر از محصولاتی باشد که نمادهای غیر ایرانی و غیر اسلامی در آنها دیده می شود که این ترویج فرهنگ غرب وبیگانه را به همراه دارد.

دانش آموزان  در طول سال تحصیلی هر روز با نوشت افزارها سر وکار دارد و  نوشت‎افزارها به‌عنوان اولین وسیله‎های پرورشی که کودکان و نوجوانان در دوران تحصیل و علم آموزی، با آن آشنا می‌شوند نقش زیادی الگوپذیری ایفا می‌کنند.

در واقع آنچه که در نوشت افزارهای خارجی  دیده می شود ترویج خشونت، و وجود انسانهای فناناپذیر از طریق جادو، از دیگر آثار منفی و تبعات مخرب این داستان و شخصیتهایش است که متاسفانه دانش آموز تحت تاثیر آنها قرار می گیرد واثرات منفی را بدنبال خواهد داشت.

جلوگیری از نفوذ فرهنگ غربی مقوله‌ای است که همگان باید به آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم و نگذاریم جامعه، فرزندان و خانواده‌ها درگیر و مغلوب چنین فرهنگی شوندویکی از راههای موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی است که دولت می‌تواند علاوه بر منع واردات بی رویه، زمینه افزایش تولید را فراهم کند تا دیگر شاهد ترویج فرهنگ غرب نباشیم.

در نتیجه استفاده از قهرمانان ایرانی به جای تصاویر غربی مانند بن تن، مرد عنکبوتی، باربی و … می‌تواند در روحیه دانش‌آموزان کشورمان برای آشنایی با ایران اسلامی وسبک زندگی اسلامی  که دارای مفاخر غنی و بسیاری است، مفید واقع شود .

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه