اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۴۱:۰۰
  • شناسه خبر: 75722

فرمانده انتظامی استان کرمان :

مشکل امنیتی خاصی در استان نداریم/شهرستان جیرفت با ۴ درصد بیشترین سهم وقوع قتل در استان

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت : مشکل امنیتی خاصی در این استان نداریم و بسیاری از موارد از حوزه اجتماعی به حوزه امنیتی وارد می شود و با پیشگیری های مناسب در حوزه اجتماعی می توان از بروز بسیاری از آسیب ها جلوگیری کرد.

به گزارش صبح منوجان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ سردار رضا بنی اسدی فر ، فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان امروز ظهر طی نشست خبری ضمن ارائه عملکرد پلیس در سه ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: در مجموع طی سال جاری  ۲۹ هزار کیلوگرم مواد مخدر در استان کرمان کشف شده است که نسبت به مشابه سال قبل ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: با توجه به آمار ارائه شده تحقیقات نشان می دهد همچنان تقاضا در زمینه مصرف مواد افیونی وجود دارد و بایستی دستگاه های متولی امر تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان افزود: ۱۰ باند خرید و فروش مواد مخدر در استان کرمان در سال جاری منهدم شده و ۱۰ نفر نیز به هلاکت رسیده اند.

کاهش ۱۲ درصدی سرقت در  سال جاری

بنی اسدی فر به وقوع سرقتهای عادی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال قبل اشاره کرد و  ادامه داد: با تلاش نیروی انتظامی در حوزه پیشگیری و مقابله وقوع سرقت نسبت به سال قبل تغییری نداشته  ولی در حوزه کشف ۶۷ درصد سرقت کشف شده است.

وی بیان داشت: در سه ماهه نخست سال جاری کاهش ۶۱ درصدی سرقت های مسلحانه، ۳۳ درصدی تحت پوشش، ۱۱ درصدی سرقت منزل، ۱۰ درصد سرقت مغازه، ۱۳ درصد سرقت موتورسیکلت، ۱ درصد سرقت اتومبیل، ۶۵ درصدی کیف قاپی را در استان کرمان شاهد بودیم.

بنی اسدی فر عنوان کرد: سرقت های مهم استان کرمان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش را در بر داشته است.

رشد ۱۲ درصدی قتل در  سال جاری 

وی اذعان داشت: قتل در سه ماهه نخست سال جاری نست به مشابه سال قبل بر مبنای ارزیابی شده ۱۲ درصد افزایش داشته که هیچکدام ریشه امنیتی نداشته است.

افزایش ۴۲ درصدی جرائم مجازی

بنی اسدی فر گفت:در سه ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش ۴۲ درصدی جرائم مجازی و در کنار آن کشف ۸۳ درصدی نسبت به مشابه سال قبل را از توانمندی پلیس تخصصی و فتا است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در سال جاری ۱۹۸ پرونده در پلیس فتا مطرح و ۱۹۳ پرونده کشف شده است.

وی افزود: کشف پرونده های سایبری در پلیس فتا در سه ماهه امسال ۳۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

بنی اسدی فر اذعان داشت: برداشت غیرمجاز اینترنتی، کلاهبرداری و مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب و سایر جرایم به ترتیب بیشترین جرایم سایبری استان کرمان را به خود اختصاص داده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت:  تغییرات در نگرش، شکاف بین نسلی، باورها، ارزش ها، انتظارات، تفریحات و ارتباطات بین فردی و اجتماعی از جمله مسائل اجتماعی است که باید به آن توجه خاص شود ، بنابراین نتیجه می گیریم که مشکلات جامعه امروز ما باید در حیطه و پیرامون مسائل اجتماعی جستجو شود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات امروز که باید ریشه آن در مسائل اجتماعی جستجو کرد مسئله قتل است .

بنی اسدی فر گفت: انگیزه قتل های استان براساس نوع وقوع در سال ۹۵ ، ۴۳ درصد خطا به واسطه نزاع و اختلاف بوده است.

وی افزود: در سه ماهه سال ۹۶ شهرستان جیرفت با ۴ درصد وقوع بیشترین سهم وقوع قتل را به خود اختصاص داده است در این مدت وقوع قتل نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۲ درصد را نشان می دهد.

بنی اسدی فر علت وقوع قتل را مسائل فرهنگی، شکاف بین نسلی، تضادهای قومیو تنبیهات بی مورد و اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

در سال جاری ۱۰۷ قتل در استان کرمان کشف شد

وی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع پرخاشگری قابل مشاهده در جامعه موضوع قتل است گفت: در قتل رخ داده در روستای جهان آباد فهرج که منتج به قتل ۱۰ نفر شد، هیچ مورد امنیتی مطرح نبود و تنها موارد قابل مشاهده در این فاجعه، عقده های فردی قاتل، مشکلات خانوادگی و نداشتن مهارت حل مساله بوده است.
بنی اسدی فر بر تجمیع ظرفیت های موجود برای حفظ، تولید و ارتقای امنیت عمومی اجتماع تاکید کرد و ادامه داد: در سال گذشته ۴۳ درصد قتل ها به دلیل نزاع و اختلاف، ۱۰ درصد به دلیل مسائل ضد اخلاقی، ۲۵ درصد به دلیل اختلاف خانوادگی و هفت درصد با انگیزه سرقت رخ داده است.
وی یادآور شد: در سال جاری ۱۰۷ درصد قتل ها در استان کرمان کشف شده است که رقم قابل توجهی است زیرا برخی قتل ها پس از ۱۰ سال از وقوع آنها کشف و قاتل دستگیر شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: ۸۳ درصد مقتولان در استان کرمان مرد و ۱۷ درصد زن بوده اند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, ,دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه