اخبار سیاسی

  • تاریخ: شنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۱۰:۱۶
  • شناسه خبر: 77090

فوت مادر نوزده ساله رفسنجانی پس از تولد فرزندش + عکس

روز گذشته مادر ۱۹ ساله این نوزاد در زایشگاه رفسنجان پس از یک زایمان طبیعی جان باخت و در حسرت دیدار فرزندش ماند.

به گزارش صبح منوجان به نقل از  خانه خشتی ، فاطمه قلی زاده مادر ۱۹ ساله ای که روز گذشته پس از انجام زایمان طبیعی در زایشگاه نیک نفس رفسنجان به یکباره دچار سیانوز شده و پس از تلاش های فراوان برای احیای این مادر متاسفانه جان خود را از دست می دهد.

جزئیات این خبر که قلب بستگان این مادر را بسیار جریحه دار نموده است را از علی زارع عسکری رئیس زایشگاه رفسنجان جویا شدیم.

 

زارع عسکری گفت: بامداد روز گذشته جمعه ۳ شهریورماه حوالی ساعت ۳ این مادر به زایشگاه مراجعه کرده و روال طبیعی زایمان تحت نظر پزشک متخصص طی می شود و زایمان طبیعی با پیشرفت خوب انجام میگیرد.

وی افزود: حوالی ساعت ۱۱ زایمان انجام شده و مادر برای ترمیم اپی به اتاق عمل منتقل شده و این عمل بدون بیهوشی بر روی مادر انجام می شود و پس از به ریکاوری منتقل می شود.

زارع عسکری توضیح داد: پس از این مراحل نوزاد در آغوش مادر قرار میگیرد و به نوزادش شیر می دهد.

وی بیان داشت: به یکباره پرستار مشاهده می کند که بیمار دچار سیانوز شده و بلافاصله پزشک متخصص و بیهوشی باخبر شده و پیش بینی خونریزی داخلی یا آمبولی را برای مادر می کنند. بلافاصله مادر به اتاق عمل منتقل شده شکم باز می شود و اطمینان حاصل می شود که هیچ خونریزی نداشته است.

زارع عسکری گفت: همزمان با عمل اکسیژن به بیمار وصل و هموگلوبین وی چک می شود و مشکلی نداشته و تنها گزینه برای علت این مورد آمبولی مایع دور نوزاد بوده است.

وی ادامه داد: اقدامات احیای مریض آغاز می شود و چندین بار تکرار می شود؛ درحالیکه معمول اقدامات احیا نیم ساعت است اما نزدیک به ۲ ساعت کامل توسط پزشک متخصص و بیهوشی تمام تلاش های ممکن از ماساژ قلبی تا شک دادن و تزریق دارو بر روی مادر انجام می شود و نهایتا با کمک پرسنل ۱۱۵ مادر به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) منتقل و در بخش ICU  بستری می شود.

زارع عسکری بیان داشت: در بیمارستان مادر تحت کنترل یک تیم ۸ نفره از متخصصین زنان، قلب ، جراحی داخلی و بیهوشی قرار میگرد و تا ساعت ۱۹ یعنی ۴ ساعت مداوم تمام تلاش خود را انجام داده اند.

وی اظهار داشت: با قطعیت می گویم که کاری نبوده است که بتوان برای این مادر انجام داد و توسط پزشکان انجام نشده باشد و آنان ۶ ساعت تمام تلاش خود را انجام دادند.

زارع عسکری با بیان اینکه هیچ مرگی همچون مرگ مادر در هنگام زایمان قلب را جریحه دار نمی کند تصریح کرد: ضمن عرض تسلیت به خانواده این مادر از انان خواشمندیم که آرامش خود را حفظ نمایند.

وی خاطر نشان کرد: از بستگان این مادر دعوت می کنیم تا برای دریافت توضیحات بیشتر و رفع ابهام در این زمینه با پزشک متخصص این مادر و دیگر مسئولان گفت و گو داشته باشند.

زارع عسکری گفت: از همین امروز ستاد بررسی این موضوع تشکیل و نتیجه از سوی کمیته مرگ و میر به زودی مشخص و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

یادداشت:
احیای امر به معروف و نهى از منکر؛ مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع)

در ماه محرم مسئله امر به معروف و نهی از منکر بیش ا ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه