اخبار سیاسی

  • تاریخ: پنج شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۰۷:۲۵
  • شناسه خبر: 80326

رئیس مرکز بهداشت و درمان منوجان خبر داد

فعالیت یک ماهه بسیج سلامت در منوجان در آستانه سال جدید

رئیس مرکز بهداشت و درمان منوجان گفت: بسیج سلامت از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ شب همه روزه و ایام تعطیل از قنادی‌ها، خواربارفروشی و سایر مراکز توزیع مواد غذایی بازدید می‌کنند.

به گزارش صبح منوجان مرتضی بیانی در جلسه شورای سلامت شهرستان منوجان اظهار داشت: سلامت و سلامتی مسئله‌ای مهم است که از جانب خداوند به انسان اعطا شده و اگر شخصی کل ثروت دنیا را داشته اما سلامت نداشته باشد در واقع چیزی ندارد.

رئیس مرکز بهداشت و درمان منوجان افزود: بسیج سلامت از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ شب همه روزه و ایام تعطیل از قنادی‌ها، خواربارفروشی و سایر مراکز توزیع مواد غذایی بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به مراکز توزیع مواد غذایی در شهرستان تشریح کرد: مراکز توزیع مواد غذایی در شهرستان منوجان ۴۶۲ مکان است که ۱۰۵ مکان آن از حساسیت بالایی بر خوردار است و اینکه هدف بسیج سلامت پوشش ۲۰۰ درصدی مراکز حساس و ۱۰۰ درصدی سایر مراکز توزیع مواد غذایی است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان منوجان خاطرنشان کرد: از آنجایی که شهرستان منوجان در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در بحث بهداشت محیط رتبه نخست را دارد، خواسته ما از سایر ادارات در این ایام همکاری در زمینه مشخص شدن محل اسکان مهمانان نوروزی است که همکاران بهداشت محیط بتوانند اقدامات بهداشتی را در آن نقاط برای مهمانان انجام دهند.

بیانی با اشاره به کلر زنی آب شرب شهری و روستایی، تشریح کرد: کلر زنی و رفع شکستگی لوله‌های آب شرب پیشرفت ۸۰ درصدی وجود داشته که فقط چند نقطه از روستاها باقی مانده که می‌طلبد مسوولان آبفار نسبت به رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه آخرین موردی که از بیماری مالاریا در شهرستان مشاهده شده تیرماه سال ۹۳ بوده است، ابراز داشت: خوشبختانه بیماری مالاریا از سال ۹۳ تا کنون تحت کنترل بوده و موردی مشاهده نشده است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان منوجان افزود: هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان کرمان بیشترین آمار بیماری مالاریا را دارند که خوشبختانه این آمار در منوجان صفر است.

وی با بیان اینکه آمار لامب‌گیری منوجان از سایر شهرستان‌های جنوب استان کرمان بیشتر است، تصریح کرد: مرکز بهداشت و درمان منوجان از ۱۰۰ نمره پایش در سطح دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نمره ۹۳ و رتبه اول را با توجه به طرحی بودن نیروها این اداره به خود اختصاص داده است که این امر قابل ستودنی‌ است و توقع می‌رود با این روند در سطح کشوری نیز نمره خوبی کسب شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی منوجان نیز در این جلسه با بیان اینکه مسئله سلامت مسئله بسیار مهم است، اظهار داشت: سلامت نیاز جامعه بشری است و همگان باید در این مسئله مشارکت کنند و با حضور در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد این اطلاعات را در اختیار دانش‌آموزان، دانشجویان و مردم قرار دهند.

پوراسلامی افزود: مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد نقاط و مکان‌های گلوگاهی است که ما می‌توانیم فرهنگ‌سازی را از آنجا شروع کنیم چراکه بیشترین تاثیر‌گذاری جامعه را این مکان‌ها رقم می‌زنند و بیشترین جایی که ما ضربه خورده‌ایم به دلیل عدم آگاهی کافی مردم بوده است.

وی تشریح کرد: مسئله‌ای که در شهرستان در حال رشد است و کمتر به آن توجه می‌شود، دکه‌های قلیان فروشی است که بسیار نگران کننده هستند.

پوراسلامی با بیان اینکه تنباکوهای میوه‌ای بسیار مخرب و سرطان‌زا هستند، اذعان داشت: از آنجایی که بیشترین مخاطبان این دکه‌ها نوجوانان هستند، لذا باید مسوولان مرتبط در این امر با جدیت تمام نسبت به رفع و جلوگیری از فروش آن اقدام کنند چراکه پشت پرده ساخت این نوع تنباکو دشمنان هستند که می‌خواهند با وارد کردن به کشور نسل جوان ما را از بین ببرند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه