اخبار سیاسی

  • تاریخ: دوشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۵ / ساعت ۱۶:۰۰:۴۸
  • شناسه خبر: 71533

رئیس کل دادگستری کرمان خبرداد؛

صلح وسازش ۵۸درصدی در پرونده های شورای حل اختلاف جنوب کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان در سفر به جنوب کرمان بر استفاده از ظرفیت سران طوایف،ریش سفیدان و روحانیت در صلح وساش دعاوی و اختلافات خانوادگی در این مناطق تاکید کرد و از افزایش ۵۸درصدی پرونده های قابل مصالحه در شوراهای حل اختلاف شهرستان قلعه گنج خبر داد.

به گزارش “صبح منوجانبه نقل از رودبار ما،یدالله موحد، رئیس کل دادگستری کرمان و جمعی از معاونین روزگذشته به شهرستان های جنوب استان سفر و از حوزه های قضایی این شهرستانها بازدید کردند و کلنگ احداث دادگستری رودبارجنوب و قلعه گنج را برزمین زد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر استفاده از ظرفیت سران طوایف،ریش سفیدان و روحانیت در صلح وساش دعاوی و اختلافات خانوادگی در مناطق جنوب وشرق استان کرمان تاکید کرد وافزود: ۵۸درصد پرونده های قابل مصالحه در شوراهای حل اختلاف شهرستان قلعه گنج به صلح وسازش منجر شده است.
یدالله موحد در جلسه با مسئولان،سران طوایف و ریش سفیدان شهرستان قلعه گنج که در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید اظهار داشت: طی ۹ماه گذشته هزار و ۷۱۲ فقره پرونده وارد شورهای حل اختلاف این شهرستان شده است.
وی ایجاد صلح وسازش را امری ارزشمند و خداپسندانه دانست و افزود:طی ۹ماه ی گذشته هزار و ۱۵۵فقره پرونده قابل صلح وسازش به شعب شوراهای حل اختلاف قلعه گنج وارد شده است که از این تعداد ۶۶۵پرونده به صلح وسازش انجامیده است.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از وظایف حاکمیت استقرار امنیت و عدالت است،اظهار داشت:دستگاه قضائی با تمام توان در جهت تحقق عدالت وامنیت در جامعه تلاش می نماید وبا کسانی که امنیت وآرامش مردم را برهم می زنند با قاطعیت و جدیت برخورد خواهد کرد.
رئیس شورای قضایی استان کرمان با بیان اینکه امنیت بستر و زیرساخت اقدامات فرهنگی اقتصادی و غیره… در جامعه است تصریح کرد: سیستم قضایی با دقت مباحث امنیتی را رصد می نماید و اجازه نخواهیم داد افراد شرور احساس آرامش کنند.
وی گفت:ارایه و توسعه خدمات قضایی در مناطق جنوب و محروم استان کرمان یکی از دغدغه های مدیریت دادگستری استان است واقدامات خوبی از سوی قوه قضاییه برای توسعه دستگاه قضایی در مناطق محروم و جنوب و شرق استان در حال انجام است.
وی رویکرد دستگاه قضایی استان را جذب بومی قاضی برای مناطق محروم برشمرد و خاطرنشان کرد: ازتحصیل کرده های مناطق محروم برای تکمیل کادر قضایی واداری همان مناطق استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

 دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه