اخبار سیاسی

  • تاریخ: دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۲۹:۰۳
  • شناسه خبر: 79777

باز نشر:

روستای دهنو منوجان مرکز اصلی تجمع نیرو های انقلابی /باید همواره قدردان انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بود

این روز ها یاد آور روز های ایثار واز خود گذشتگی اقشار مختلف مردم در مبارزات انقلابی است که سر انجام به پیروزی انقلاب شکوهمنداسلامی در بهمن ماه ۱۳۵۷منجر شد .

به گزارش صبح منوجاناین روز ها یاد آور روز های ایثار واز خود گذشتگی اقشار مختلف مردم در مبارزات انقلابی است که سر انجام به پیروزی انقلاب شکوهمنداسلامی در بهمن ماه ۱۳۵۷منجر شد . بمناسبت دهه فجر به بیان گوشه ای از رویدادهای قبل از پیروزی انقلاب در منوجان به نقل از راوی انقلاب رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان منوجان فردی که در مبارزات مردمی منوجان علیه رژیم ستم شاهی نقش داشته اند به گفتگو نشستیم.

غلام‌حسین مرتضوی  راوی انقلاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت : دوران مبارزات انقلاب، دورانی پر از بیم و امید بود که با ورود امام راحل به کشور، بیم ار بین رفت و روزهای انقلاب سراسر امید شد.

وی  در ادامه ، افزود :جوانان انقلابی دانش آموزان ,روحانیون ودانشجویان در تظاهرات قبل از انقلاب اسلامی برعلیه رژیم ستم شاهی در منوجان نقش پررنگتری داشتند وروستای دهنو مرکز  اصلی تجمع این نیرو های انقلابی بود .

راوی انقلاب تصریح کرد: روحانیونی که برای تبلیغ به منوجان می آمدند به منزل مرحوم کربلایی عاشورشوررهبان وموسی باعثی می رفتند ودرمحرم ۵۷ با همکاری روحانیون پارچه واعلامیه می نوشتیم و برای راهپیمایی روز تاسوعا برنامه ریزی می کردیم.

مرتضوی افزود : در شهرستان منوجان دوتا تظاهرات مهم برعلیه رژیم ستم شاهی  قبل از انقلاب اتفاق افتاد یکی  راهپیمایی قبل از روزتاسوعا ودیگری  روز تاسوعا  همزمان با سراسر کشور بود . ناگفته نماند در روزهای های دیگه مردم در روستا ها تظاهرات می کردندولی به اندازه روز تاسوعا نبود.واین تظاهرات از روستای دشت عباس شروع شد وپس از تجمع در روستای دهنو تا گلزار شهدای فعلی قلعه راهپیمایی  انجام شد. هنوز هم مردم منوجان به یاد آن روز ها از روستای دشت عباس تا روستای دهنوراهپیمایی می کنند.

وی درباره نقش خود قبل از انقلاب گفت : چهارم دبیرستان بودم که درس ومدرسه را رها کردم وبه بهانه رفتن به مدرسه توی خیابان ها تظاهرات می کردیم وبا ژاندار مری در گیر می شدیم .

وی افزود :اعلامیه ها که به منوجان به دست فعالان انقلابی از جمله حجت الاسلام حسین رضوانی ؛حجت الاسلام مرحوم معتمدی نیا وحاج آقا پور سالاری ، حاج اقا درویشی .. می رسید اعلامیه هارا را با همراه  مرحوم حری فکور می نوشتیم و بین مردم تقسیم می کردیم.

مرتضوی در پایان گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان منوجان اولین چیزی که تشکلیل شد کمیته انقلاب بود بعد سپاه پاسداران تشکیل شد، قبل از انقلاب شهرستان منوجان روستا بود یک اتاق گلی فقط دور اندیش داشت همه در کپر زندگی می کردند بدون هیچ امکاناتی ولی بعد از پیروزی انقلاب منوجان تبدیل به بخش شد وبعد شهرستان و الان اگر بخواهیم شهرستان منوجان را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم می توانیم بگویم هرچه داریم به برکت پیروزی انقلاب است وباید همواره قدردان انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بود.

لینک گفتگو در سال ۹۲

باید همواره قدردان انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بود

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه