اخبار سیاسی

  • تاریخ: پنج شنبه, ۸ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۷:۳۰:۲۵
  • شناسه خبر: 75641

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان:

دستگاه قضا هیچ خط قرمزی ندارد/ امنیت و احقاق حق مردم از جمله وظایف مهم دستگاه قضایی است/اطمینان بخشی به مردم از وظایف مطبوعات است

به گزارش“صبح منوجان “به نقل ازشبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان ظهر امروز طی نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطبوعات نجیب هستند و در راستای اهداف انقلاب اسلامی حرکت می کنند، آنان سعی دارند با قلمشان حق را به حق دار برسانند. وی گفت: امیدواریم با مساعدت […]

به گزارشصبح منوجان “به نقل ازشبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان ظهر امروز طی نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطبوعات نجیب هستند و در راستای اهداف انقلاب اسلامی حرکت می کنند، آنان سعی دارند با قلمشان حق را به حق دار برسانند.

وی گفت: امیدواریم با مساعدت رسانه ها نارسایی کم شود و در رسیدن به مدار حق ما را یاری نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان به ۱۰ کارگروه در راستای مطالبه گری احقاق حق جامعه در دستگاه قضا اشاره کرد و افزود: کارگروه های  پیشگیری از سامانه های اجتماعی، فضای اجتماعی، مشروبات الکلی، جرائم خاص، بروز سرقت، امنیت قضایی، حفظ و صیانت قضایی که برخی صرفا در استان شکل گرفته و برخی نیز تقویت شده اند و سرگروه هر کارگروه قضات می باشند.

سالاری  فوت های ناشی از کار را جزو نخستین کارگروه برشمرد و عنوان کرد: متاسفانه در برخی از کارگاه ها ایمنی ها حفظ نشده است و هدف ما از تشکیل این کارگروه پیشگیری از سقوط از ارتفاع بوده است و مهمترین قسمت آن حمایت از قشر مستضعف و کارگر  است.

وی با اشاره  به اینکه در سال ۹۵ ، ۶۳۱ بازرسی انجام گرفته ، بیان داشت: تعداد کارگاه های دارای نقص ۶۳۱ کارگاه اعلام شده و تعداد کارگاه های پر خطر ۳۲۸ مورد بوده که از این تعداد ۲۰۴ کارگاه خطرساز در محل تعطیل و یا پلمپ شده و برخی نیز بعد از رفع نواقص مجددا بازگشایی شده است.

سالاری اذعان کرد: در سال ۹۳ تعداد فوتی ها ۵۳ نفر اعلام شده که این تعداد در سال ۹۴ به ۴۲  نفر و در سال ۹۵ به ۳۶ نفر تقلیل یافته است.

دادستان مرکز استان کرمان همچنین درباره کشف انواع موادمخدر توسط دستگاه های مقابله در استان کرمان طی ۱۲ ماهه سال ۹۵ نیز گفت: در مجموع طی سال گذشته ۱۰۸ هزار و ۱۸۴ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل کراک، تریاک، حشیش، گراس، مرفین، شیشه و … کشف شد ضمن آنکه ۷بیش از ۷۶ هزار قرص روانگردان و. ۱۸ هزار آمپول روانگردان نیز در سطح استان طی سال گذشته کشف شدند.

وی به ۵ مورد پمپ گاز پلمپ شده اشاره کرد و افزود:  پیشگیری از سوانح اجتماعی از جمله در پمپ های گاز  CNG،  و گازهای CO2، آتش سوزی وسایل گاز سوز در مدارس، وسایل غیر استاندارد  از دیگر کارگروه های دستگاه قضا می باشد.

سالاری با بیان اینکه در سال ۹۵، ۳۰۶ مورد بازدید از آُسانسورهای نصب در اماکن عمومی توسط دستگاه قضا انجام گرفته ، ابراز داشت: تعداد ۳۲۵ مورد غیر استاندارد، ۶۳ مورد پلمپ در واحدهای خدمات عمومی از جمله شهربازی و ۱۴۱۴ مورد تذکر داده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان به استخراج ۳۰۰ مورد فراخوان های امنیتی، ۳۰۹ مورد اخبار ناامنی، ۳۵۰ مورد سایت های مخالف با نظام و ۴۷۷ مورد تشکیل پرونده با تذکر اشاره کرد.

وی همچنین به مسئله زمین خواری اشاره کرد و گفت: ما در رابطه با پرونده زمین خواری به دنبال سرباند آنان هستیم اما متاسفانه تبعات آن گریبانگیر قشر مستضعف شده است ولی به هر حال آن احساس امن زمین خواری از بین رفته است.

سالاری در ادامه با اشاره به کارگروه ارتقای امنیت غذایی و بهداشتی دادستانی مرکز استان کرمان نیز گفت: طی سال گذشته  از ۱۲۲ واحد صنفی غذایی شهرستان بازدید داشتیم که در این راستا ۳۹ باب واحد غذایی پلمب فوری و ۲۹ مورد صدور حکم غیرفعالی را صادر کردیم که در این راستا ۴۳۰ کیلوگرم موادغذایی امحاشده کشف شد.

سالاری با بیان اینکه در سال ۹۵ تعداد یک هزار و ۴۳۳ پرونده ورودی و تعداد ۴۰ هزار و ۳۹ فقره پرونده خروجی  در دادسرای انقلاب اسلامی شهر  کرمان بوده است، اظهار داشت: تعداد پرونده های ورودی در سال ۹۵، در دادسراهای انقلاب اسلامی استان کرمان  ۱۷۸ هزار و ۶۷۲ فقره و تعداد ۱۸۷ هزار و ۳۴۵ فقره پرونده خروجی  اعلام شده است.

وی استان کرمان را پیشتاز در امر مبارزه با مواد مخدر و قاچاق دانست و گفت: این امر نشانگر تلاش بیشتر نیروهای نظامی و قضایی در استان کرمان است.

سالاری همچنین دستگاه قضا را جدای از سیاست دانست و افزود: دستگاه قضا برای جلوگیری از جرائم فقط برای مطالبات مردم ورود می کند به جهت اینکه مطالبات مردم زودتر به نتیحه برسد.

وی اطمینان بخشی به مردم را از وظایف مطبوعات عنوان کرد و یادآور شد: دستگاه قضا هیچ خط قرمزی ندارد و فقط وظیفه رسیدگی و نظارت به دغدغه های مردم را دارد و امنیت و احقاق حق مردم از جمله وظایف مهم این دستگاه است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , ,دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه