اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ / ساعت ۱۱:۵۷:۲۶
  • شناسه خبر: 71677

درد نداشتن قلم دانش آموزانِ مدرسه کپری را قلم به دستان مدعی قانون نمی فهمند

خودت رو هم بکشی نمی تونی درد نداشتن قلم دانش آموز ابتدائی در مدرسه کپری را برای قلم به دستان مدعی قانون به تصویر بکشی!

به گزارش “صبح منوجانبه نقل از دانشجوآزاد؛ نمی دانم تا به حال دچار عذاب وجدان شده اید ؟ نمی دانم تا به حال فقر عریان را از نزدیک دیده اید ؟ نمی دانم تا به حال فاصله طبقاتی را از نزدیک دیده اید؟ نمی دانم تا به حال تدریس درس عدالت را در مدرسه تبعیض دیده اید؟ نمی دانم تا به حال نتیجه دعواهای سیاسی را در کف مدارس کپری دید ه اید؟

فلاسفه می گویند بعضی چیزها قابل نشان دادن نیست، مثلا درد؛ درد را نمی شود نشان داد. منم با حرفشون صد در صد موافقم. خودت رو هم بکشی نمی تونی فقر را به مرفهین بی درد نشان بدهی. خودت رو هم بکشی نمی تونی سرمای وجود دانش آموز اول ابتدائی را بعد از طی سه چهار کیلومتر پیاده روی در اول صبح زمستان برای رسیدن به مدرسه کپری سرد، نشان لج نشینی دهی که هر روزش با جکوزی شروع می شود.

خودت رو هم بکشی نمی تونی خجالت کشیدن یک دانش آموز از حمل کتابهایش در گونی برنج را به مفت خورهایی که آروغ روشنفکری می زنند نشان بدهی.

خودت رو هم بکشی نمی تونی درد نداشتن قلم دانش آموز ابتدائی در مدرسه کپری را برای قلم به دستان مدعی قانون به تصویر بکشی!

خودت رو هم بکشی نمی تونی درد مدرسه بی آب و بی برق و بی بخاری و بی دستشوئی و بی امکانات رو برای آقازاده های متجدد منتقل کنی.

اما من شهادت می دهم که در روستای تیدران و کوشک کلجک و سرجنگل و …. جنوب کرمان درد را با تمام  وجود دیدم؛ درد تبعیض، دردِ فاصله طبقاتی، دردِ بی دردیِ کاخ نشینان، دردِ مداد و پاک کن نداشتن دانش آموزان، دردِ نداشتنِ امکانات آموزشی، درد درک نکردن دانش آموزان کودک، دردِ مدرسه سرد و تاریک، دردِ آقا معلم و خانم معلم بی خانمان، دردِ نداشتن کیف و کفش و لباس و کتاب!

حقیقتش خیلی سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم اما نتونستم وسط کلاس زدم بیرون تا بچه ها اشک های یک روحانی معمم را بعد از ۳۸ سال از نظام مقدس نبیند و روحیه شان تضعیف نشود.

گریه ای بر دوری از ارزشهایی که پدرانمان برای آنها قیام کردند؛ گریه بر شهدایی که رفتند تا عدالت بماند، گریه بر فریاد های امیرالمومنین (ع) بر سر کوفیان بی وفا “افلا تهتمون؟”  (چرا همت نمی کنید ؟) “افلا تسخطون؟”  (چرا عصبانی نمی شوید؟)

الله الله فی الطبقه السفلی ، الله الله فی القرآن …..

با توجه به وضعیت حاد مدارس کپری و انتظار نابجا از دولت جهت واریز پول یک روز نفت به این مدارس؛ کما فی السابق از خیرین عزیز و گرامی استدعا داریم ما را حمایت فرمایند تا بتوانیم حداقل ابتدائیات مدارس کپری و چادری را مثل امکانات آموزشی اولیه (مداد و پاک کن و دفتر و ماژیک و …) و نیازهای اولیه دانش آموزان (کیف و کتاب و غیره) تامین نمائیم إن شاء الله.

شماره حساب ۴۴۲۰۴۴۷۴۴۲  و  شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۰۸۶۸۴  هر دو نزد بانک ملت و هر دو به نام گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت آماده دریافت کمک‌های شما خیر اندیشان کوثری است. خواهشمند است بعد از واریز در ضمن پیامکی به شماره برادر فراهانی  ۰۹۱۰۸۰۵۱۱۸۲ حتماً مبلغ هدیه و مورد ملحوظ را ذکر بفرمائید. بدیهی اینکه در صورت عبور کمک‌ها از میزان درخواستی، مابقی صرف دیگر گزارش‌ها خواهد شد. با تشکر فراوان.

 

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه