اخبار سیاسی

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۵۵:۵۳
  • شناسه خبر: 77285

یادداشت؛

خرید نوشت افزار ایرانی ؛حمایت ازتولید داخلی

با خرید اقلام نوشت‌افزاری ایرانی ، به راحتی می‌توان به رونق اقتصاد ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کرد.

به گزارش صبح منوجانبا نزدیک شدن به فصل پاییز و بازگشایی مدارس، همه چیز حال و هوای مهر به خود گرفته، کوچه و خیابان‌ها پر شده از کیف و کوله پشتی و لوازم التحریر متنوع و رنگارنگی که دیدنشان هر دانش‌آموزی را سر ذوق می‌آورد.

با داغ شدن بازار خرید و فروش لوازم تحریر،وقتی وارد مغازه‌ها که می‌شوی با طرح‌ها و شکل‌ها متعدد مواجه خواهی شد که گاهی انتخاب از بین آنها برای دانش‌آموزان و والدینی که برای خرید لوازم مورد نیاز پا به مغازه گذاشته‌اند، سخت‌ترین کار ممکن است.

انتخاب نوشت افزارها  یکی از دغدغه ها ی والدین است  به خاطر اینکه شکل‌گیری شخصیت کودک جدا از بخش تربیتی خانواده، با عوامل مهم‌ و حساس دیگری به نام الگو‌، نماد و اسطوره‌سازی نیز مرتبط است.

متااسفانه  در کنار لوازم التحریر ایرانی لوازمی وجود دارند که تطابقی با سنت و فرهنگ ما ندارد از طریق همین لوازم تحریر فرهنگ غرب به کودکان منتقل می‌شود و این در حالیست که استفاده از لوازم تحریر داخلی می‌تواند سنت‌های گذشته ما را به کودکان منتقل کند.

با خرید محصولات ساخت و تولید داخل بویژه در اقلام نوشت‌افزاری، به راحتی می‌توان به رونق اقتصاد ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کردو باید کالای ایرانی با هویت ایرانی انتخاب کنیم تا کشور در شکوفایی اقتصاد و تولید داخلی سهمی داشته باشیم.

 

با توجه به اینکه کشورهای غربی با خلق شخصیت‌های کارتونی به دنبال ترویج فرهنگ غربی در سایر کشورها به ویژه ایران هستند، ضرورت دارد جهت مقابله با این شیوه اقدامات مناسب برای هدایت مردم به سمت نوشت افزارهای ایرانی اسلامی صورت گیرد.

والدین می‌توانند با خرید کالای ایرانی به تولید داخلی کمک شایانی کنندو فراموش نکنیم که با خرید کالای ایرانی نه تنها خدمتی بزرگ برای کشورمان انجام داده ایم بلکه آینده ای روشن برای فرزندان آینده ساز این مرز و بوم را رقم زده ایم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

یادداشت:
احیای امر به معروف و نهى از منکر؛ مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع)

در ماه محرم مسئله امر به معروف و نهی از منکر بیش ا ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه