اخبار سیاسی

  • تاریخ: سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۱۶:۵۴
  • شناسه خبر: 79720

یادداشت؛

حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بزرگ بانویی که با شهامت و شجاعت پرچم پرافتخار نهضت عاشورا را برافراشته نگاه داشت.

به گزارش صبح منوجانپنجم جمادی‌الاولی سال پنجم و ششم هجری روز ولادت با سعادت بانوی قهرمان کربلا و پرچمدار نهضت حسینی علیه السلام ، حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها می‌باشد.

استقامت و صبر واژگانی که با تولد زینب کبری معنا یافته است، بانوی آسمانی ولایت پذیری را از فاطمه آن بانوی آب و آیینه آموخت و به آن تجسمی دیگر بخشید.بی‌تردید، صفات و ویژگی‌های شاخصِ حیاتِ زینب کبری (س) برای همه امت اسلامی، خصوصا بانوان مسلمان سرمشق است و می‌تواند زمینه‌ساز تحول روحی در همه، به ویژه گروه زحمت‌کش و شریف پرستاران باشد.

این بانوى بزرگ، هم داراى زندگى درخشان و تاریخ سرشار از فضایل انسانى و ارزشهاى اخلاقى است وهمه مراحل زندگى الهام‏بخش و درس‏ آموزش با حوادث اندوه بار و درد و رنج آمیخته بود.

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بزرگ بانویی که با شهامت و شجاعت پرچم پرافتخار نهضت عاشورا را برافراشته نگاه داشت و تسلی بخش آلام بازماندگان قیام کربلا شد و اینگونه بزرگ پرستار حماسه حسینی لقب گرفت.

حضرت زینب علیها السلام در پسِ آن مصیبتها، آنچنان بار سنگین پرچم ولایت را بر دوش گرفت و در برابر کفر ایستاد و خطابه خواند تا مردم را بیدار نمود و پس از آن حرکتهای اسلامی ایجاد شد.

صبر مادران شهدا، توانمندی زنان شهدا در حفظ بنیان و حریم خانواده، حضور عفیفانه و محجبه بانوان ایران اسلامی در اجتماع، مهربانی با ایتام را از مؤلفه های بانوی مسلمان ایرانی برگرفته از الگوی بی نظیری چون حضرت زینب (س) است.

آری حضرت زینب(س) همان بانویی که علاوه بر تحمل همه رنج ها و سختی ها و داغ هایی که در واقعه عاشورا دید اما زیبا و منطقی در کوفه سخن می گوید و همه را با سخنان خود بیدار می کند، زینبی که کتاب قطور صبوری را نوشت.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه