اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۰:۲۸:۲۴
  • شناسه خبر: 75897

یادداشت؛

حجاب و عفاف؛ حافظ استحکام خانواده

مسأله پوشش و حجاب و حیا تنها مخصوص زنان نیست و مردان نیز باید آن را رعایت کنند تا امنیت و ارتباط های اجتماعی زن و مرد هرچه بیشتر شود.

به گزارش صبح منوجان ، حجاب  یکی از مهمترین مسایل و آموزه‌های دینی و اعتقادی ما است که از دیر باز یکی از موضوعاتی بوده که دشمنان برای از بین بردن آن هزینه‌های هنگفتی پرداخته و آن را مورد هجمه قرار می‌دهند.

مسأله پوشش و حجاب و حیا تنها مخصوص زنان نیست و مردان نیز باید آن را رعایت کنند تا امنیت و ارتباط های اجتماعی زن و مرد هرچه بیشتر شود. گذشته از این که توجه به این نکات بر وقار و ابهت مرد نیز می افزاید.

مرد یا زنی که از نظر حجاب و حیا دچار مشکل هستند برای جنس مخالف خود ایجاد جذابیت و یا دست کم جلب توجه می کند که هر پوشش و آرایشی که به خودنمایی و جلب توجه بیانجامد، نشانه بی حیایی و مروج ارتباط ناسالم و بنابراین ناپسند است.

امروزه باتوجه به هجمه های فرهنگی دشمنان و هدف قرار دادن حجاب و عفاف ملت های اسلامی بایستی بیش از پیش این موضوع حائز اهمیت را جدی بگیریم.

بی‌توجهی به عفاف در سطح فرهنگ عمومی و بین زنان و مردان عواقب ناخوشایندی برای خود زنان دارد و مهم‌ترین اثر نامطلوب قرار گرفتن زنان در معرض آسیب‌های جسمانی و روانی است.

نتیجه سهل انگاری و مسامحه در امر دین و بی توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده ها، و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می کند.

آسیب‌هایی که از بی‌حجابی ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه در بر می‌گیرد.حجاب و عفاف که یک دستور دینی است از مسائل مهم و کلیدی جامعه ماست و با بسیاری از مسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شده است.

رعایت حجاب در سلامت و پاکی اجتماع مؤثر است، به علت تأثیر زیاد آن در استحکام خانواده بعنوان پایه و اساس اجتماع و نیز تأثیر آن در ساختن فرزندان با تربیت صحیح و پاک نگه داشتن محیط اجتماع از عوامل تحریک آمیز حیوانی.

در واقع شناخت تاثیر حجاب ونقش آن در کاهش آسیب اجتماعی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را به سوی ترقی و تعامل هموار سازد، به طوری که علاوه بر درک عمل آنها و جلوگیری از تداوم آن عمل با ارائه راه حل‌هایی به سلامت جامعه کمک نماید.

ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زهرای مرضیه(س)  را باید الگوی خود در رعایت حجاب وعفاف قرار دهیم و هفته عفاف و حجاب فرصتی مغتنم برای یادآوری علل حفظ حجاب در جامعه است .

در نتیجه بحث عفاف و حجاب به عنوان یکی از موضوعات مهم فرهنگی و معنوی باید مورد توجه همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد و راهکارهایی جهت فرهنگ‌سازی و ترویج این فریضه مهم در شهرستان ها به ویژه بین خانواده‌ها ارائه داده شود .

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه