اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۵ / ساعت ۱۱:۰۴:۲۳
  • شناسه خبر: 71493

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم:

جوانی و دانشجویی دوران حق طلبی، هیجان و توانمندی است/ جوانان نباید در فرهنگ بی بند و بار غرب هضم شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: دوران جوانی و دانشجویی دوران حق طلبی، شور و هیجان و توانمندی است، جوان معمولا روحیه ظلم ستیزی، فداکاری و خدمت به مردم دارد، محافظه کار نیست و آلوده به دنیا نشده است بنابراین بهتر می تواند کار و تلاش کند وبه تعبیر رهبری اثر گذار باشد.

به گزارش “صبح منوجانسید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان در واکنش به پیام مقام معظم رهبری به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، ابراز کرد: ارسال پیام به دانشجویان اتحادیه انجمن های اسلامی در اروپا بیانگر اهتمام مقام معظم رهبری به نسل جوان و دانشجو است که در کنار کسب و علم و دانش به مسائل فرهنگی و سیاسی کشور و منطقه و جهان توجه داشته باشند و هنگام تحصیل در غرب مرعوب و مختوم غرب نشوند.

حسینی در ادامه اظهار کرد: در عین حال که  دانشجویان  به دنبال کسب دانش هستند نباید فراموش کنند که خدمت به مردم و کشور هم همواره باید مد نظر دانشجویان خارج از کشور باشد و آن پیوند های خود و مسئولیت هایی که در قبال مردم دارند را نباید فراموش کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم تصریح کرد: رهبر انقلاب بر دو نکته تاکید کردند از جمله اغتنام فرصت جوانی و دانشجویی که از این دو به عنوان دو نعمت و دو پیشران کمک کنده برای نیل به آرمان ها یاد کردند.

وی با بیان اینکه دوران جوانی و دانشجویی دوران حق طلبی، شور و هیجان و توانمندی است، تشریح کرد: جوان معمولا روحیه ظلم ستیزی، فداکاری و خدمت به مردم دارد، محافظه کار نیست و آلوده به دنیا نشده است بنابراین بهتر می تواند کار و تلاش کند و به تعبیر رهبری اثر گذار باشد.

حسینی در ادامه ابراز کرد: مقام معظم رهبری وظیفه فردی و اجتماعی دانشجویان را یادآوری کردند که در زمینه فردی همان مسائل تهذیب نفس خودتازی دینی و اخلاقی را معرفی کردند و در زمینه اجتماعی هم اینکه بر محیط پیرامون خودشان اثر گذار باشند  نه اینکه متاثر باشد و در فرهنگ بی بندو بار غرب هضم شوند و از اصول و مبانی و ارزش ها فاصله بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با اشاره به اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر این بود که دانشجویان خارج از کشور باید دیگران را جذب کنند و با خود همراه کنند، ادامه داد: اگر کسانی دچار سستی و تردید هستند و یا در معرض هجمه و شبهات هستند آن ها را همراه با افکار و آرمان های انقلاب کنند و یادآوری کردند که ما در یک نبرد نامتقارن هستیم یعنی اینکه امکانات نابرابری وجود دارد دنیای غرب و سرمایه داری از امکانات فراوان و رسانه ها برخوردار است و از تمامی شیوه ها و شگردهای ناصواب و نامشروع هم استفاده می کند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین ما برای اینکه بتوانیم در مقابل این جبهه کفر و استکبار  ایستادگی کنیم نیاز به مجاهدت و تلاش مضاعف است و با اقدامات عادی و معمولی نمی شود این اقدام را انجام داد و برای ترویج اسلام ناب نیاز به تشکیلات و کار منسجم و یکپارچه است این تاکیداتی بود که مقام معظم رهبری داشتند و امیدواریم که دانشجویان چه در داخل و چه در خارج از کشور به این رهنمودهای ارزنده توجه داشته باشند.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه