اخبار سیاسی

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۰۷:۳۰:۴۷
  • شناسه خبر: 73963

یادداشت؛

تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشیده نیست و ورود ماهواره به خانه را می توان به منزله ورود یک فرد نامحرم و لاابالی دانست که دوست ناباب برای فرزندان است .

به گزارش “صبح منوجانامروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشیده نیست و ورود ماهواره به خانه را می توان به منزله ورود یک فرد نامحرم و لاابالی دانست که دوست ناباب برای فرزندان است و در صدد اختلاف افکنی بین زن ها و شوهرهاست و به ناموس افراد چشم طمع دارد دین افراد را می گیرد، مرزها و حریم های خانواده را می شکند به آسانی حقیقت های سیاسی و اجتماعی را وارونه جلوه می دهد.

میزان بهره‌برداری از شبکه‌های ماهواره‌ای در سال‌‌های اخیر در ایران افزایش محسوسی داشته است. برنامه‌هایی که با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضاد هستند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطبان ایرانی برجای می‌گذارند.

حجم انبوه و روزافزون شبکه‌های ماهواره موجب رویگردانی مخاطبان از فرهنگ خودی و دل بستن به آموزه‌های بیگانه می‌شود که زنگ خطر بزرگی محسوب می‌شود.

در حال حاضر تأثیر مستقیم ماهواره بر شیوه رفتار اجتماعی، طرز پوشش، سلیقه، همسرداری، تعامل با دوستان و تربیت فرزندان کاملاً مشهود است. ترویج خشونت، افزایش بی‌بند وباری و کم شدن حیا، سست شدن بنیاد و افزایش اختلافات خانوادگی، مصرف‌زدگی و علاقه به تجمل و اعتیاد به این شبکه‌ها از عوارض دیگری است که اندرمضرات شبکه‌های ماهواره‌ای ذکر می‌شود .

مهمترین مضرات استفاده از گیرنده های ماهواره چیست؟

ترویج خشونت آشکار و پنهان

شاید بتوان یکی از آشکار ترین آسیبی که با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه کنونی دچار آن شده ایم را ترویج خشونت دانست.

در برنامه های تولید شده در تلویزیون های ماهواره عموما صحنه های خشن بدون سانسور و توجه به سن مخاطب به وفور نمایش داده می شود، ومسلما افراد چه بخواهند و چه نخواهند دیدن چنین صحنه هایی در ضمیر ناخودآگاه آنان تاثیر می گذارد.

گاهی این صحنه ها به قدری هنرمندانه و واقعی ساخته شده اند که افراد با دیدن این صحنه گویی دارند آموزش نحوه بروز خشونت در چنین شرایطی را می بینند و همین مطلب سبب می شود ، افرادی تحت تاثیر ماهواره در شرایط مشابه از خودشان رفتار هایی خشونت آمیز بروز دهند.

سست شدن بنیان خانواده

از دیگر تبعات حضور بدون کنترل و حتی با کنترل ماهواره، سست شدن بنیان خانواده است. ورود ماهواره به خانه را می توان به منزله ورود یک فرد نامحرم و لاابالی دانست که دوست ناباب برای فرزندان است و درصدد اختلاف افکنی بین زن ها و همسرانشان است، به ناموس افراد چشم طمع دارد، دین افراد را می گیرد، مرزها و حریم های خانواده را می شکند، به آسانی حقیقت های سیاسی و اجتماعی را وارونه جلوه می دهد، دزد وقت افراد است و اگر بتواند حتما سری هم به کیف پول افراد خواهد زد.

خرید ماهواره به منزله دعوت این فرد ناباب و نامرم به منزل است.این کار را شبکه های فارسی زبان فارسی وان ، من و تو و جم به طور خاص انجام و آموزش می دهند که فرد چه طور در برابر خیانت،فرد دیگری را وارد زندگی خود کند که کمترین اثر این کار، سست شدن بنیان خانواده و قبح زدایی از رفتارهای نامشروع و نامتعارف است که در فیلم های شبکه های فارسی زبان و برنامه های دیگر شبکه های ماهواره ای به وفور دیده می شود.

هجوم گسترده و همه جانبه فرهنگی

از زمانی که مقام معظم رهبری هشدار دادند دشمن در حال تدارک یک جنگ تمام عیار فرهنگی و یک شبیخون فرهنگی است باید هوشیار می بودیم، چرا که دشمن از هر وسیله و رسانه ای که در اختیار داشت برای مورد حمله قرار دادن فرهنگ کشور عزیزمان بهره برده است و ماهواره به عنوان یکی از این رسانه ها همواره مورد توجه جدی بوده است.

در بعد فرهنگی،دشمن با تمام قوای خویش سرمایه گذاری کرده است تا شبکه های ماهواره با تهی کردن جامعه از درون،اسباب از هم پاشیدگی خانواده را به عنوان مهمترین نهاد استحکام و اقتدار فرهنگی، مورد هجمه قراردهد.

دشمنان به درستی درک کرده اند که تنها راه مقابله با اسلام ناب، جمهوری اسلامی و مردم ایران، دور کردن مردم از اسلام و آموزه های اصیل و فرهنگ اسلامی است و با هجمه گسترده انواع برنامه ها وفیلم های خود در قالب فیلم سینمایی، سریال، مستند داستانی و انیمیشن، فرهنگ خود را جایگزین فرهنگ غنی اسلامی، ایرانی کرده و زیرساخت های اعتقادی و فکری ایرانیان را مورد حمله قرار دهند.

دخالت های سیاسی و اجتماعی

یکی دیگر از آسیب هایی که جامعه ما با ورود ماهواره به خانه ها به آن دچار شده است، دخالت سیاسی و اجتماعی است که جامعه ما با ورود ماهواره به منازل راه را برای آن باز کرده و تلاش جدی بیگانگان برای سلطه سیاسی، اجتماعی و دخالت در حوزه های استقلال کشور در ابعاد مختلف موید همین مسئله است و تولید برنامه های خبری و تحلیلی در شبکه هایی که اصالتا” غیرخبری هستند کمترین تحرک در این راستاست.

بهترین راهکار برای مقابله با این هجمه های ویرانگر، تحریم همه جانبه گیرنده های ماهواره از سوی خانواده هاست، ایجاد نهضت ملی ندیدن شبکه های ماهواره ای و جمع آوری گیرنده ها کمترین کاری است که مردم می توانند برای صیانت از حریم خود، خانواده و اجتماع انجام داده و از طرفی دیگران را نیز به این منکر حساس کنند که هردقیقه تاخیر در این کار تبعات جبران ناپذیری برای خانواده ها به همراه دارد که گاهی برای جبران آن بسیار دیر می شود.

در واقع ماهواره گنداب فسادی است که تیرهای زهرآگین خود را به سمت ملت ها و کشورها هدف گیری می کند و شایسته است که مسئولان محترم در حوزه های فرهنگ و هنر و ساخت برنامه های علمی ، آموزشی و سرگرم کننده با تمام توان خویش در میدان جنگ نرم قدری قوی تر و مقتدرانه تر عمل کنند و جوانان غیور و عزیز ما باید هوشیار باشند و این توطئه دشمنان را با مبارزه با پدیده شوم و عدم استقبال خنثی نمایند و خانواده ها هم هوشیار باشند و از حریم اعتقادات و فرهنگ غنی اسلامی ایران خود دفاع نمایند.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه