اخبار سیاسی

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۳۶:۵۲
  • شناسه خبر: 76508

ترقی در گفت و گو با «آرمان کرمان» مطرح کرد؛

ترامپ به دنبال تطمیع و فشار به آژانس برای گرفتن بهانه ای برای لغو برجام است/ایران اجازه بازدید از اماکن نظامی ایران در خارج از چارچوب پروتکل الحاقی را به آمریکایی ها نمی دهد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا چون تا به حال نتوانسته است از طریق برجام به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند لذا به هر چیزی چنگ می زند تا آن را لغو کند .

به گزارش صبح منوجانحمیدرضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان، در واکنش به بازدید احتمالی آمریکایی ها از تسلیحات نظامی ایران، گفت: آمریکایی ها فقط در قالب پروتکل الحاقی که در برجام پذیرفته شده است می توانند اقدامی انجام دهند و خارج از این چارچوب ایران به آن ها اجازه نخواهد داد و زیر بار آن نمی رود.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: در قالب پروتکل امکان بازدید های سرزده از بعضی از اماکنی که با هماهنگی ایران صورت می گیرد برای آژانس وجود دارد، آژانس هم طبق روال معمول تمام گزارش هایی که داده است فاقد هر گونه تخطی ایران از ضوابط آژانس بوده و پایبندی ایران را به تعهدات برجام را تایید کرده است.

 

ترقی تصریح کرد: بنابراین بعید است ترامپ از این مسیر بتواند به نتیجه ای علیه ایران دست پیدا کند اما هدف اصلی این است که به کلی ایران را ناقض برجام جلوه دهد تا بتواند بعد از گزارش آینده ی آژانس که با تطمیع و فشار آمریکا قرار است تدوین شود بهانه ای برای لغو برجام پیدا کند.

 

وی عنوان کرد: آمریکا چون تا به حال نتوانسته است از طریق برجام به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند لذا به هر چیزی چنگ می زند تا آن را لغو کند اما این امکان از طریق بازدیدهای نظامی امکان پذیر نیست چرا که مقام معظم رهبری این مسئله را خط قرمز نظام تلقی کردند و همکاری ما فقط در چارچوب پروتکل خواهد بود و بیش از این اجازه دخالت در مسائل داخلی را به آن ها نخواهیم داد.

 

این فعال سیاسی در ادامه به ضعف متن برجام در خصوص اقدام متقابل ایران در خصوص عهد شکنی های آمریکا اشاره و اظهار کرد: اگر چه متاسفانه در متن برجام راهکارهای مناسبی برای مقابله با نقض برجام توسط آمریکا پیش بینی نشده است ولی به همان میزانی که اشاره شده است باید اقدام متقابل انجام داد.

 

ترقی تاکید کرد: دولت باید هم به شورای امنیت شکایت ببرد و مستندات خود را در خصوص نقض برجام توسط آمریکا به آنجا ارجاع دهد و هم بر اساس مصوبه مجلس مقابله به مثل کند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در واقع دولت باید افکار عمومی جهان را اقناع کند که ایران پایبندی خود را به برجام نشان داده است و این آمریکاست که نقض عهد می کند و به تعهدات خود پایبند نیست.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه