اخبار سیاسی

  • تاریخ: یکشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۰۴:۱۱
  • شناسه خبر: 73822

درگفتگو با شهروندان ؛

بیکاری ؛معضلی که در جامعه جدی گرفته نشده است/ اشتغال یکی از اساسی ترین نیازهای جوانان است

معضل بیکاری اکنون به یکی از اصلی ترین مشکلات جوانان و خانواده های آنان بدل شده است به طوری که شاید بتوان گفت دغدغه اصلی جوانان و خصوصا فارغ التحصیلان دانشگاهی داشتن شغل است.

به گزارش  صبح منوجانبا نگاهی به دغدغه های فعلی در عرصه اقتصادی،بدون تردید،اشتغال و عارضه بیکاری در صدر مشکلات موجود قرار می گیرد.به واقع،رفع معضل بیکاری،مرتفع کننده بسیاری از مشکلات جوانان و نوجوانان در جامعه خواهد بود .

 

معضل بیکاری اکنون به یکی از اصلی ترین مشکلات جوانان و خانواده های آنان بدل شده است به طوری که شاید بتوان گفت دغدغه اصلی جوانان و خصوصا فارغ التحصیلان دانشگاهی داشتن شغل است.

 

اشتغال یکی از اساسی ترین نیازهای جوانان است به طوری که با وجود معضل اشتغال شاهد به وجود آمدن مشکلات دیگری در جامعه خواهیم بود که نمونه آن عدم ازدواج و تشکیل خانواده در جوانان، مشکلات اخلاقی و رفتاری، طلاق ، افسردگی و … است بنابراین اشتغال نقشی اساسی در زندگی یک فرد ایفا می کند و این معضل زمانی بیشتر آزار دهنده می شود که افراد تحصیل کرده و متخصص را درگیر می کند ، چیزی که اکنون شاهد آن هستیم.

 

در همین زمینه یک جوان تحصیلکرده بیکار منوجانی در گفتگو به خبرنگار ما می گوید: موضوع بیکاری جوانان بیانگر عدم برنامه ریزی صحیح دولت برای این قشر تاثیرگذار جامعه است.

 

وی افزود :مثلا در شهرستان منوجان  پتانسیل ها و ظرفیت های  زیادی در زمینه توسعه  اشتغال وجود دارد ولی متاسفانه  به ظرفیت های شهرستان توجه نشده است در واقع با ایجاد کارخانه ها ؛صنایع تبدیلی یا … می توان بخشی از بیکاری را رفع کرد.

 

یکی دیگر از شهروندان در ادامه می گوید:امسال که شعار سال، به عنوان “تولید” و “اشتغال” نامگذاری شده انتظار داریم  دولتمردان در زمینه اشتغال  جوانان توجه بیشتری داشته باشند تا دیگر شاهد معضل بیکاری در جامعه نباشیم.

 

وی افزود: جوانان فارغ التحصیلی که انتظار دارند در جای استخدام شوند موقع اعلام  نیاز در استخدامی  یا در کل  رشته  آنها به استخدامی های دولت نمی خورد یا اینکه سهیمه پذیرش در استخدامی را کم در نظر میگیرند که این موجب می شود بیکاری افزایش پیدا کند.

 

یکی دیگر از شهروندان می گوید: در سال های اخیر با توجه به افزایش درصد فارق التحصیلان دانشگاهی و کمبود ظرفیت های شغلی، گرایش بسیاری از جوانان در مهاجرت و رفتن به استان های صاحب شغل و درآمد زیاد شده  است .

 

وی افزود: امروزه دیدن جوانان تحصیل کرده بیکارکه در برخی اوقات تعداد آنها حتی به سه یا چهار نفر در یک خانواده می‌رسد زنگ خطر بزرگی  است و از مسئولین امر می خواهیم در خصوص معضل بیکاری جوانان چاره ای بیاندیشند.

 

همانظور که رهبر انقلاب، در دیدار نمایندگان مجلس دهم فرمودند: تولید_داخلی، علاج رکود و اشتغال خیلی مهم است. شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود کمتر از خود او نیست. (۹۵/۳/۱۶)

 

در نتیجه اشتغال یکی از اساسی ترین نیازهای جوانان است و بایستی مد نظر قرار گیرد چرا که پویایی و نشاط یک جامعه به افراد آن جامعه بستگی دارد و جوانان قشر پویای جامعه محسوب می شوند و لازم است که به نیازهای اساسی جوانان توجه ویژه شود.

 

 

انتهای پیام/دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه