اخبار سیاسی

  • تاریخ: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۱۱:۴۰
  • شناسه خبر: 78641

همزمان با هفته کتاب

زنگ کتاب و کتاب خوانی در منوجان نواخته شد

همزمان با هفته کتاب ،زنگ کتاب و کتاب‌خوانی با حضور مسئولین در محل مدرسه دخترانه مهر شهرستان منوجان نواخته شد.

به گزارش صبح منوجان همزمان با هفته کتاب ،زنگ کتاب و کتاب‌خوانی با حضور امام جمعه موقت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای اسلامی شهر و جمعی از روسای ادارات  در محل مدرسه مهرشهرستان منوجان نواخته شد.
امام جمعه موقت منوجان در این مراسم خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت: وقت دانش‌آموز گرانبها است، بنابراین شما باید قدر فرصتی را که دارید، بدانید و در زمینه کسب آموزش و علم تلاش و کوشش کنید.
حجت‌الاسلام حسن سالاری تصریح کرد: برای پیشرفت علم و تحصیل نخستین چیزی که یاری‌رسان دانش‌آموزان است، حفظ کردن جایگاه معلم است، پیامبر اسلام (ص) نیز در این باره فرمودند :کسی که یک کلمه به من آموزش دهد، من را بنده خود کرده است.
وی بیان داشت: برای دستیابی به موفقیت باید در مرحله اول جایگاه معلم را حفظ کنید و در مرحله دوم درس خود را به خوبی بخوانید، مقام معظم رهبری فرمودند «برای یک ملت خسارت بزرگی است که افراد آن با کتاب سروکار نداشته باشند» و برای فرد توفیق عظیمی است که با کتاب همراه شود.
غلامحسین محمودی در حاشیه آیین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: با توجه به شعار هفته کتاب در سال ۹۶ با عنوان «آینده روشن با خانواده کتاب‌خوان» زنگ کتاب در این شهرستان نواخته شد.

وی بیان داشت: با توجه به تحقق شعار هفته کتاب و کتاب‌خوانی، عادت کتاب‌خوانی باید از کودکی در وجود کودکان و دانش‌آموزان شکل گیرد، همان‌طور که والدین در تربیت فرزندان خود تلاش می‌کنند تا فردی صالح تحویل جامعه دهند در نهادینه کردن این عادت همانند تربیت فرزندان باید کوشش شود.
محمودی با توجه به معضلی که امروزه در زمینه استفاده نامتعارف از فضاهای مجازی در جامعه ما فراگیر شده است، تصریح کرد: با ابراز تأسف بیشتر مردم به ویژه نوجوانان و جوانان ما اوقات خود را به جای کتاب خواندن صرف این فضاها می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان منوجان اذعان داشت: گاهی اوقات مشاهده می‌شود، جوانان و نوجوانان ما ساعت‌ها وقت خود را در فضاهای مجازی تلف می‌کنند و اینگونه است که در شبانه‌روز زمانی برای کتاب خواندن نمی‌گذارند.
محمودی با اشاره به اینکه کتاب و کتاب‌خوانی دغدغه مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: دغدغه ایشان این بوده است که خرید کتاب را جزیی از مخارج خانواده محسوب کنید، یکی از عمده‌ترین راه‌های افزایش اطلاعات عمومی، مطالعه کتاب است.
وی ابراز داشت: کتاب‌خوانی می‌تواند در رشد و پیشرفت جامعه تأثیرگذار و زمینه‌ساز گام‌های بعدی برای رفع نیازهای آن باشد، اگر بتوانیم، مردم را به این سمت‌وسو سوق دهیم، توانسته‌ایم در جامعه نقش مهمی ایفا کنیم.

منبع:فارس
انتهای پیامدیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه