اخبار سیاسی

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ / ساعت ۱۷:۰۱:۱۹
  • شناسه خبر: 65132

الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى دارم و این ستایشنامه را شایسته ایوان بلند آینه ات نمى دانم..

به گزارش صبح منوجانوبلاگ “مینوجهان” نوشت:الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى دارم و این ستایشنامه را شایسته ایوان بلند آینه ات نمى دانم(محمود مهدی پور)

– آ –
آدم در بامداد میلادت به خویش مى بالد و آسمان را آذین مى بندد .
آواى زیباى -آزادی- از آستان بلندت به گوش مى رسد ؛ -آزادی- در زیارت تو به -استقلال- مى رسد . -پیروزی-چشم امید به آسمان کرامت تو دوخته است . آفتاب آئینه دار طلعت توست . آرزوى زائرانت زیارت مهدى (عج) است . تو آب حیات تشنگان آئین خدایى و عالمه آل محمد (ص) .
– الف –
الفباى اسلام را شما به جهان آموختید . ارمغان اخوت را از دارالایمان تو داریم . احسان و اخلاق وایثار را در حریم تو مى آموزیم و باغ ارم را در ساحل آستانت مى جوییم . درعصر انتطار ، فقیهان ، اندیشمندان شهر تو را جانشین حجت خدا مى دانیم.
– ب-
تو بانوى بوستان توحیدی. برج بلند امیدى . بارگاهت کانون بیدارى است و باغ سرسبز زندگى . بهشت موعود الهى در انتظار زائران دیار توست. اى بانوى بزرگ !
-بیت النور- پر نورتر و باران بهار آفرین الهى برسرزمین قم همیشه ریزان باد .
– پ-
پاکى و طهارت میراث خاندان شماست ، پیروزى ، پاداش پروردگار به پیروان راستین شما و پارسایى ، -پایان نامه – دانش آموختگان مدرسه عشق شما. دل پیران عارف پاى بست معصومه (ع) است . و پادگان جوانان پاک دل پاى تخت معصومه (ع) . پرچمش در اهتزاز و پروانگان پیرامونش هماره در پرواز .
– ت –
تربت قم ، تاج تشیع بر سردارد . تندیس فداکارى است . تاریخ ایمان و تلاش شیعه است و کارگاه تابوت طاغوت ها . تکبیر گویان قم ، تن پوش تقوا به تن دارند و تبه کاران از تندر قیام قم تب لرزه مى گیرند . زائرانش تکبیر و تسبیح و تحمید – شعار جاودانه زهرا (ع) – را در زیارت تو تکرار مى کنند .
– ث –
تو خواهر ثامن الحججى ، آفتاب طوس.
تو ثانى کوثرى ، مهتاب مدینه .
تو ثمره درخت امامتى و در ثمین ولایت.
دیدار کویت ثواب بهشت برین دارد .
مدح و ثنایت سرمه دیدگان ساعت ها و ثانیه ست .
– ج –
چشم و چراغ قم و سرچشمه فیاض فیضیه ، فاطمه معصومه (ع) است . چادر نمازش افتخار چراغ اخضر است و چرخ نخ ریسى مارش مدار استقلال کشور . چترعنایت بر سر جهان دارد .
نامش ، چهل کلید چاره ساز مشکل هاست. چهل اختران ، همراهان شیدایش ، و چشمه آفتاب ، قصه اى از چلچراغ ایوانش .
– ح –
معصومه جان !
حرمت ،حوزه حیات وحقیقت است وصحن وسرایت . پایگاه دفاع از حیاء و حجاب و حکمت و حشمت .
هنوز صداى رساى – فقیه بافقى – در دفاع از حجاب و حرمت خانه ات در آفاق قم طنین دارد . و حضور حقیرانه حمایل پوشان رضاخانى فراموش نشده است .
تو فرزند فرزانه حسنین و حامى باوفاى پیرخمینى ، تو بانوى حماسه و حریتى که حدیث غدیر را به روایت نشستى .
– خ –
خدا را ناموس ،خدیجه را دختر ، و خورشید خراسان را خواهرى .
توخاتون محشرى که عطر خاتم پیامبران و خدیجه بزرگ را به دیار قم آوردى و خاک قم را تا اوج خورشید برکشیدى . با اقامت هفده روزه در این دیار، بین قم و مدینه عقد اخوت بستى و بذر -خردورزی- کاشتى و خوشه های-خدمت- و -مهر-
و -عدالت- و-اخلاق آسمانی- به خلق جهان بخشیدى .
– د –
دین از دیار تو، راه مى سپرد و آفاق گیتى را فتح مى کند و دیو و دد ازدر گاهت مى گریزد. دل هاى حق باوران با یاد خاندان شما مى تپد. درس قران و درایت حدیث در سایه بلند تو تدریس مى شود. دولت سراى شما دارالشفاى دردمندان است و دستان کرمت ، دستگیره ستارگان و درفش -دولت ابرار-.
– ذ –
ذى القعده هنوز ذوق زده میلاد توست. ذلت از زندگى شما خانواده بدور است. ذوالفقار على (ع) پشتوانه اندیشه هاى عزت آفرین شماست . شما ذریه پیامبر رحمتید.
ذکر خدا بر لب دارید و ذره پرورى را از ذات ذوالجلال آموختید.
حافظه گیتى بزرگترین ذبیح تاریخ را از قبیله شما مى شناسد. ذاکره روزگار برای
بشریت ذخیره اى چون فرهنگ و معارف شما به یاد ندارد و بیداد در کویر قم چو نمک ذوب مى شود.
– ر –
-رواق نور- تو، یادآور-روضه نبوی- است. تو راه قم را به مدینه رسول (ص) گشودى و روح -رضوی- در کالبد شهر و کشور ما تو دمیدى . در راه رضاى دوست ، برادرى چون امام رضا (ع) داری. و خود -راضیه مرضیه اى – که باب رحمت و رضوان رب العالمین را در برابر ما باز کردی.
– ز –
زاغه نشینان ، نام شهر تو را زمزمه مى کنند و زنان و مردان آگاه عالم از زمزم عرفان تو سیراب مى شوند.
زمین و زمان شاهد زهد و ساده زیستى شماست . زر و زور و تزویر در کوره ولاى شما مى گدازد و دیو زشتى در زنجیر همت شماست . تو یادگار زهرایى و همتاى زینب کبری. آسمان زندگى به نام شما زینت یافته است.
– س –
سلام معصومه (ع)!
سلام هى حتى مطلع الفجر.
سلام قولا من رب رحیم.
هفت سین سلام و سلامت ، تقدیم به سیماى والاى تو باد. که ستارگان ، سرود سبز تو را مى خوانند. تو زاده سپهر ولایتی. تو فرزند سلطان دلهایى که سرافرازان عالم دست بر سینه به خدمتت ایستاده اند.
-ستارگان حرم – فهرستى از سرداران فرهنگ شماست.
– ش –
شما ، از اهل بیت آفتابید گل جان محمد را گلابید
شاهچراغ برادر و یاورت. و شاه خراسان امام و رهبر شماست.
شهیدان ، پروردگان دامان تربیت شمایند و شمع تاریخ و شاهد فردا.
شبیه زینبى و شیداى زهرا(ع) ، شهره کرامتى و شفیعه محشر.
من شهادت مى دهم معصومه اى افتخار هر دیار شیعه اى
– ص –
صداقت را باید از تو آموخت که صدیقه اى از تبار صادقانی. صراط مستقیم ، راهى به سوى ولایت توست. در صدف صداى رساى عدالت. در صبورى به زینب اقتدا کردى و به -صحن عتیق- تو صلاى آزادى در سر دارد. صحن نوات نوید نور و روشنایى مى دهد.
– ض –
ضریح پر نورت ،کانون همه عشق هاست. و سفره ضیافتت گسترده در برابر تمام نیازها. ضمیر زائران را تو خوب مى خوانى ضماد و مرهم زخمها را تو خوب مى شناسى . آهوان رهیده از صیادان شرق و غرب را تو خوب ضمانت مى کنى . آرى ،تو خواهر ضامن آهویی. تو همان ضیاء گسترى که ضلال در حریمت نیست.
– ط –
طوبى لهم ، طوبى لهم ، ثم طوبى لهم .
این دعاى صادق آل محمد(ص) براى قم و قم اندیشان تاریخ است.
سرزمینى که طلا و تیغ و طبر را به تسبیح و رکوع و سجود معصومه (ع) مى بندد.
طاعون از مردمانش بدور است و طاغوت در زمینش زنده بگور.مردومانش اهل
طاعت و طهارت و تقوا و تلاوت و رکوع و سجودند. و حوزه اش طوباى علم و جهاد و شهادت.
– ظ –
ظلم و ظلمت از افق حیات معصومه(ع) و معصومین(ع) مى گریزد.
قم دیار شیعه است و شیعه، اهل صبر و ظفر.
ظاهربینى و ظاهرسازى در حوزه فقاهت قم نیست. ظرافت اندیشه و ظلال هدایت، فراوان است.
و شک و ظن و گمان بر یقین ابراهیمى این خاندان فائق نمى آید.
از-ظهر عاشورا-تا -عصر عاشورا-، قم پاسدار نور بوده و خواهد بود.
– ع –
-عشق عترت- در دریاى قم موج مى زند و -عطر ایمان- در فضاى قم پخش مى شود.
-عقیق- حقیقت در کوهسار قم مى روید و علم و عصمت از جویبار جوار معصومه (ع) مى جوشد. قم -عش- و آشیانه آل محمد است و مرزبان -عرفان-و-عاشورا-.
کعبه و فریب فرزندان فاطمه یورش آورده اند ؛
اما فیل سواران فرهنگى امروز هم با فرهنگ فاطمى و عدالت علوى منکوب و سرکوب خواهند شد. خانه خدا و زادگاه علی(ع) معبد و مطاف فرشتگان جاودان مى ماند.
– غ –
غبار غربت و غفلت و غرور در سایه سار حضرت معصومه (ع) محو مى شود.
غریو شادى و محبت و مردانگى بر مى خیزد. غزال قم به سوى آل محمد مى گریزد و عندلیب قم غزلسراى باغ غدیر است. غلو در حوزه قداست قم نیست. غلیان عاطفه و غوغاى غیرت است.
– ف –
حدیث فاطمیات را باید از فاطمه (ع) آموخت. و فرهنگ فیضیه را باید از معصومه (ع) گرفت. نیاز به حضور زنان مسلمان در بازى هاى استعمارى و کشورهاى کفر نیست. با ایمان و آگاهى و عفاف خواهران ما فلک الافلاک فضیلت و فطانت فتح مى گردد و فریب و فسانه و فسون رخت بر مى بندد. و حدیث کمبود عقل ، دور از فضاى زندگى فاطمه(ع) و فاطمه هاى بافضیلت تاریخ است. فردوس برین و فرشتگان آسمان و زمین ، میلاد فرزانگانى چون فاطمه (ع) را جشن مى گیرند. فیل -زن سالاری- با فرهنگ فاطمه (ع) سرکوب مى شود امروز مثلث فمینسیم و فرمالیسم و فرویدیسیم چون فیل سواران ابرهه براى تخریب کعبه و فریب فرزندان فاطمه یورش
آورده اند ؛ اما فیل سواران فرهنگى امروز هم با فرهنگ فاطمى و عدالت علوى منکوب و سرکوب خواهند شد. خانه خدا و زادگاه علی(ع) معبد و مطاف فرشتگان جاودان مى ماند.
– ق –
قم را بدون قران و قنوت و قربانى و قناعت نمى توان تفسیر کرد. در عصر غیبت ،قم قائم مقام مهدى موعود (عج) است. قایق قم در اقیانوس عالم غرق نمى شود و در امن و امان پیش مى رود. قالى قم ، قالیچه سلیمان است و فاطمه معصومه (ع) ملکه این دیار. فاطمه معصومه (ع) فقط هفده روز در این شهر زندگى کرد ؛ ولى قلب قم تا قیام قیامت به یاد معصومه (ع) مى تپد.
– ک –
فاطمه (ع) ، کوثرى است که در کویر جوشیده است و کبوترى خدایى است که پیام کربلا با خود دارد. کشتى نوح به برکت خاندان او به سلامت گذشت و کهکشان پرستاره ، آینه ایوان اوست. کودک عقل و احساس ما از شناخت او ناتوان است. خدمت در کفشداریش افتخار بزرگان است و نامش اکسیر اعظم و کیمیاى کمال.
– گ –
فاطمه معصومه(ع) و شهر قم ،گنج عفت است و گلزار ولایت. گوهر زیباى خلقت است و گنبد بلند هدایت.
گل مریم است و گلاب مدینه . گهواره اش پر نور ،گلشن همیشه شکفته. مقدمش گلباران و بلبلش همیشه غزلخوان ،و خاکش مهر جبین ، آبش گرداب هلاکت شیاطین.
صحن و سراى معصومه (ع) -مدرسه اخیار-است و گلزار شیخانش -گلشن ابرار-.
– ل –
تو لؤلؤ مکنونى که وقتى لب گشودى لا و الا را به بشریت آموختی.
راه هر گونه شرک را با لا حول و لا قوه الا بالله بستى ، صدها معدن -لعل- و -لاجورد- و -لؤلؤلالا- و -احجار کریمه- را در سایه نگاهت پروردی. -لمعه- شهیدین متن درسى حریم توست و هزاران شهید ، فارغ التحصیل مدرسه عشق تو، لهو و لعب – اگر چه به نام بازى ورزش از ساحت قدست بدور است. تو خلق را از ناسوت به لاهوت فرا مى خوانی.
– م –
تو مریم آل محمدى که موساى کاظم (ع) به تو فداها ابوها گفت. تواز تبار موساى کلیم و وارث مسیح بزرگی. -موسى بن خزرج- به میزبانى چند روزه ات مى بالد. – میدان میر- هنوز خاطره گامهاى قدسى ات را به یاد دارد. مسجد اعظم معبد و مدرس فرزندان معنوى تو است. تو میزبان مداوم مراجع تقلید و مرزبان همیشه حریم ولایت و توحیدی. تو محدثه مهربان آل طاهایی.
– ن –
نقش نگین قم ،نام اهورایى توست و نقاره خانه ات نماد شادى مردم. تو از نسل نبوتى و اصل ولایت. نجمه مادر نور آفرین توست و دربهاى نقره فامت باب نجات ما. چرخ نیلوفرى شیداى قبه نورانى توست و چشم خورشید تشنه نگاه برگنبد ملکوتى تو. نسیم بامدادى معطر از عطر نماز و نیایش تو. نشان از بانوى بى نشان دارى ، ناموس خدایى که شاگردان مکتبت ناقوس مرگ فرعون و قارون وهامان روزگار را به صدا در آورده اند.
– و –
تو وارث فضائل پاکان تاریخى و پاسدار ایمان و عفاف و عدالت تو ارزش ها را در قربانگاه ورزش و اقتصاد قربانى نکردی. وقتى ولاى تو در دلم جا گرفت ، قلبم وسعت دریا یافت. تو ولى نعمت مائى و واسطه هدایت ما.
وطن بزرگ اسلامى و امدار ولاى تواست.
– ه –
هفت اقلیم و امدار عقل سلیم شماست. اگر هاجر از صفا تا مروه راه پیمود ، معصومه (ع) از مدینه تا قم را بى هراس و با هدف در نوردید.
اگر براى هاجر و اسماعیل در کوهساران مکه چشمه زمزم جوشید ، فاطمه معصومه (ع) کوثر فیضیه را در کویر قم پدید آورد. و هزاران تشنه هدایت را سیراب کرد. او هاجرى دیگراست که هماى سعادت بربامش مى نشیند و نواى هدایت از نایش بر مى خیزد.
– ی –
تو یاس سپید یاسینى و یاقوت سبز قبیله طاها. یاور محرمانى و یادگار پیامبران. دیو یاس را به زندان یقین کشیدى و راه را بر یاجوج و ماجوج امروز جهان -لیبرال دمکراسی- بستی. و یغماگران یهود را به -یاویلنا- واداشتی.
سلام بر تو اى ید بیضاى موسوى و اى مریم مقدس مدینه ، اى دخت افتاب. سلام هى حتى مطلع الفجر.
منبع: aviny.com

 

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه