اخبار سیاسی

  • تاریخ: دوشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۳۳:۰۶
  • شناسه خبر: 79708

گزارش:

اقتصاد مقاومتی برای کشور ما یک ضرورت است / اقتصاد مقاومتی به معنای تقویت اقتصاد خانوار روستایی و شهری است

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان منوجان با حضور استاندار و جمعی از مسوولان برگزار شد.

به گزارش صبح منوجان عصر روز گذشته جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان منوجان با حضور استاندار و جمعی از مسوولان در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار شد.

علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در جلسه گام دوم مثلث توسعه اقتصادی شهرستان منوجان با بیان اینکه ما نیازمند فرهنگ‌سازی کار و تلاش در بحث اقتصاد مقاومتی هستیم، گفت: اقتصاد مقاومتی در یک جمله یعنی تقویت خانوار روستایی و شهری و اینکه خانوارهای روستایی بتوانند با اقتصاد مقاومتی خانواده خود را عزتمند اداره کنند.

وی در ادامه ،افزود: ما در استان سه ابزار مثلث اقتصاد مقاومتی، همدلی و تعامل، و معین اقتصادی را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم محروم‌ترین شهرستان استان را توانمند سازیم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: ما به دنبال تبلیغات نابه‌جا نیستیم بلکه به دنبال تعمیق فعالیت بوده و از این طریق باید دولت پشتیبان ایجاد کنیم و با توجه به اینکه کشور در دوران بسیار حساسی قرار گرفته است نباید فرصت‌های اقتصادی را از دست بدهیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه آنچه دست‌‌یافتنی است همین فعالیت‌های اقتصادی به سبک استان کرمان است، بیان داشت: ما باید اقتصاد مقاومتی را در مساجد آموزش دهیم و این مهم در آینده‌ای نزدیک، یکی از لایه‌های بعدی کار ما است.

اقتصاد مقاومتی برای کشور ما یک ضرورت است

احمد حمزه نماینده مردم فاریاب، کهنوج، رودبار، قلعه گنج و منوجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی برای کشور ما یک ضرورت است با توجه به اینکه اقتصاد کشور ما به نفت وابسته است متاسفانه ما در این زمینه نتوانسته جایگزین آن را پیدا کنیم.

وی در ادامه ،افزود: آنچه باعث توسعه در کشور می شود از طریق بخش خصوصی است که باید میدان را به شرکت های معین اقتصادی که کسب و کار انجام می دهند واگذار کنیم تا بتوانیم جذب سرمایه‌گذاری که اشتغال ایجاد خواهد کرد را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان منوجان نیز در این جلسه با تاکید براینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی این شهرستان در مجموع ۲۷ پروژه می باشند  گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی  در شهرستان منوجان با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال انجام شده است.

محمد حجتی پور،افزود: ایجاد سرمایه گذاری این پروژه ها زمینه اشتغال ۲۰۵ نفر درشهرستان شده است.

وی با اشاره به اینکه معین اقتصاد مقاومتی منوجان اقدامات بسیار خوبی در زمینه گردشگری ، صنایع دستی ، آموزشی و فرهنگی انجام داده است.

گفتنی است، استاندار کرمان از طرح سنگبری شرکت سرزمین جلگه های آفتابی با سرمایه گزاری ۸۰ میلیارد تومان، پروژه های معین اقتصادی شهرستان با سرمایه گزاری ۷ میلیارد تومان با ۵۰ نفر ایجاد اشتغال، طرح احداث گلخانه نسل سوم تمام اتومات صنعتی با سرمایه گزاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با ایجاد اشتغال برای ۶۰ نفر، پیشرفت فیزیکی احداث مجتمع گردشگری تفریحی و اقامتی بومی مینوجهان بازدید کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه