اخبار سیاسی

  • تاریخ: سه شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۱۲:۱۷:۰۱
  • شناسه خبر: 76982

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس:

استان کرمان عقب ماندگی های زیادی دارد/ همه ظرفیت های استان کرمان باید مورد استفاده قرار گیرد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای جبران این عقب ماندگی های کرمان باید همه دلسوزان استان، پیشکسوتان، صاحبان تریبون ها، اصحاب مطبوعات و نمایندگان استان و مدیران اجرایی استان با رویکرد جدیدی نسبت به گذشته در خدمت مردم باشند.

به گزارش “صبح منوجان”شهباز حسن پور در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان ؛ با اشاره به آغاز کار هئیت دولت دوازدهم اظهار کرد: دولت بار مسئولیتی سنگین تر از سال های قبل را بر دوش دارد که مهترین آن ایجاد یک میلیون شغل،حرکت به سوی تولید و معیشت مردم است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در ادامه تصریح کرد: آقای روحانی این قول را داده که رویکردی جدید به منظور اشتغال در آموزش و پرورش داشته باشد تا بتوان در آینده معضل اشتغال در کشور را حل کند؛ همچنین مسئله هنر آموزی را در دستور کار آموزش و پرورش قرار دهد.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور با این رویکرد به دنبال خدمت به مردم برای حل مسئله تولید، اشتغال و معیشت مردم است؛ و خوشبختانه بارویکرد کلی که شروع شد وزارت امور خارجه از طرف دولت و مجلس ماموریت پیدا کرد تا معاونت اقتصادی در مجموعه خود داشته باشند و ضمن احترام به کارهای سیاسی، اقتصاد را در دستور کار قرار دهند.

حسن پور تاکید کرد: رایزنی های اقتصادی بایستی حتما تغییر پیدا کنند و به سمتی برود که با رویکردی جدید، موازنه تجاری ما بر واردات پیشی بگیرد؛ هر چند که متاسفانه در ۴ ماهه گذشته آمارها حکایت از ده درصد کاهش صادرات دارد و این بسیار نگران کننده است

وی با بیان اینکه دولت باید هرچه سریع تر چاره اندیشیده و این مشکل را حل کند، گفت: استان کرمان به عنوان پایلوت، کار بزرگی را در دستور کار دارد و شروع کرده است؛ بایستی هر چه سریعتر با تفاهم نامه هایی که بین استاندار کرمان  و دستگاه های اجرایی صورت گرفته، جاری شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کرمان عقب ماندگی های زیادی دارد، تشریح کرد: برای جبران این عقب ماندگی های کرمان بایستی همه دلسوزان استان، پیشکسوتان، صاحبان تریبون ها، اصحاب مطبوعات و نمایندگان استان و مدیران اجرایی استان با رویکرد جدیدی نسبت به گذشته در خدمت مردم باشند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده در کرمان افزود: از جمله مشکلات خام فروشی، فعال شدن رگه های معدنی و آب است که مسئله کم آبی باید به صورت هماهنگ و ریشه ای پیگیری شود و با اتفاق نظر بتوانیم مشکلات و چالش های استان را حل کنیم.

حسن پور اذعان داشت: یکی از بحث هایی که باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد، تغییر کشت است؛ به جای محصولات با مصرف بالای آب باید به تولید گیاهانی مانند زعفران و گیاهان دارویی پرداخت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر ابراز کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به سمتی بروند که فعال شدن بخش های اقتصادی استان، فعال شدن اتاق اصناف و اتاق تعاون برای بحث جدیدی که روابط بین الملل نامیده می شود، در پی داشته باشیم.

وی با تاکید بر فعال شدن کلیه معادن استان و استفاده حداکثری از همه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود بیان کرد: استان کرمان در حال یک جهش بزرگ اقتصادی است؛ بحث انرژی خورشید باید امسال به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد و با توجه به اینکه دو نیروگاه ۵۰۰ مگابایتی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، باید طی ۳ الی ۴ سال آینده جزء صادر کنندگان بزرگترین انرژی در کشور باشیم.

حسن پور یادآور شد: باتوجه به مصوبات مجلس بایستی تلاش کنیم که تا پایان امسال برای بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد از روستاهایی که با تانکر آبیاری می شوند، آب شرب بهداشتی و سالم تامین کنیم.

وی ادامه داد: ضریب فاضلاب کرمان پایین ترین ضریب درکل کشور را دارد و با توجه به اینکه استان کرمان استانی خشک است لذا نیاز داریم در این زمینه بخش خصوصی را وارد کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر خاطرنشان کرد: بحث دیگری که در استان جدی باید گرفته شود، مشارکت مردم است تا با سپردن کارها به خود مردم در تمامی بخشها از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه