اخبار سیاسی

  • تاریخ: جمعه, ۲۶ آبان ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۳۱:۵۳
  • شناسه خبر: 78742

وقتی قلب کویر برای دیار غیرت می تپد؛

آهنگ مهربانی دیار کریمان برای یاری مردم زلزله زده/تصاویر

همراهی و حضور پر شور مردم پهناورترین استان کشور با مردمان دیار غیرت وغیور بار دیگر همدلی و مهربانی ایرانیان را به نمایش گذاشت .

به گزارش صبح منوجان به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛در پی وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتر کرمانشاه درشامگاه ۲۱ آبان ماه ، زلزله ای که با لرزش چند ثانیه خود فاجعه ای بزرگ را برای مردم این استان رقم زد،مردم همیشه در صحنه و نوعدوست پهناورترین استان کشور همانند سایر هم وطنان بار دیگر با حضورشان برای کشورمان افتخار آفریدند.

کرمان

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در گفتگو با آرمان کرمان اظهار داشت : زلزله در  ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه زلزله ۷٫۳ ریشتری در استان کرمانشاه رخ داده است .

وی گفت : شهرهای ازگله و سرپل ذهاب بیشترین آسیب را در این زلزله دیده اند و امداد رسانی اکنون از استان های ایلام ، همدان ، لرستان و آذربایجان غربی صورت می گیرد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان این که از سوی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور تا به حال استان های فارس و اصفهان در حال آماده باش بوده اند ؛ افزود : در استان کرمان هم به تمامی شهرستان ها اعلام آماده باش کرده ایم و در خصوص ارسال تجهیزات و نیروهای امدادی و لجیستیکی هم آماده ارسال هستیم .

فلاح خاطر نشان کرد : هم اکنون منتظر اعلام خبر از سوی سازمان امداد و نجات کشورهستیم ضمن این که منبع اصلی اخبار در این خصوص را هلال احمر می دانیم و از مردم می خواهیم تا به شایعات در فضای مجازی خیلی توجه نکنند .

وی در پایان تشریح کرد : سازمان انتقال خون از دارندگان گروه خونی o و به خصوص oمنفی می خواهد برای کمک به آسیب دیدگان زلزله خون اهدا کنند .

 

 

بم

یک از اعضای هلال‌احمر شهرستان بم در گفتگو با خبرنگار آرمان کرمان در بم اظهار داشت:در سطح شهرستان بم مجموعا هفت پایگاه هلال احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه  برپا شده است .

وی افزود: از این تعداد سه چادر در سطح شهر بم و در محل میدان آزادی، هلال‌احمر شهرستان و میدان امام خمینی، یک چادر در روستای اسفیکان، یک چادر در روستای خواجه نظام و سه چادر نیز در بخش بروات مستقر شده است و این بجز چادرهایی است که به ادارات تحویل داده شده است تا خود آنها کمک‌ها را جمع‌آوری کنند.

این داوطلب  گفت: این کمک‌ها پس از جمع بندی به سمت مناطق زلزله‌زده ارسال می‌شود .

شهروندان بمی نیز مطرح کردند:حال مردم زلزله زده را به خوبی درک می‌کنیم، شرایط آنها را لمس کرده‌ایم و از مردم زلزله‌زده می‌خواهم پایداری و استقامت خود را حفظ کنند و صبر داشته باشند ،همچنین وظیفه خود می‌دانیم هرچه در توان داریم کمک کنیم.

امانیان مدیر نمایندگی ۱۴۳ شرکت مدیران خودرو ارگ جدید بم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تعداد ۴۰۰ مادر کارتن خرما به انضمام حدود ۲۰۰۰ بسته آب معدنی به صورت زمینی برای زلزله زدگان استان کرمانشاه ارسال میشود.

وی افزود: شرکت مدیران خودرو و چری پیشتر نیز از طریق دفتر تهران این مجموعه، محموله مواد غذایی و پوشاک به سوی مردم زلزله‌زده ارسال کرده است.

ریگان

انار

 

جیرفت

لبیک بسیجیان مسجد امام علی (ع)به ندای رهبری در جمع آوری کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه

گفتنی است ارسال اولین محموله ۱۵تنی خرمای مضافتی و کلوته انجمن سردخانه داران جیرفت و عنبرآباد از جیرفت به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب  به عنوان دومین محموله به کرمانشاه بارگیری شد.

لازم به ذکر است ۹ پایگاه خودجوش مردمی جهت جمع آوری کمکها و هدایای مردمی جیرفت به زلزله زدگان کرمانشاهی راه اندازی شده است که جمع آوری کمکها تا سه روز دیگر ادامه خواهد داشت.

رودبار جنوب

 

کهنوج

عنبرآباد

منوجان

رابر

 

رفسنجان

دکتر بابایی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان در گفت و گو با خانه خشتی ؛با بیان اینکه با هماهنگی جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان روز گذشته ۶ هزار و ۸۰ پتوی نو با یک خودروی کامیون عازم مناطق زلزله زده غرب کشور شد و هم اکنون به کرمانشاه رسیده است، اظهار داشت: صبح امروز یک محموله آب معدنی با ظرفیت بیش از ۱۵۰۰ باکس بارگیری و به مناطق زلزله زده ارسال خواهد شد.

بابایی با بیان اینکه نیاز اصلی زلزله زدگان پتو و کنسروجات است از مردم خواست تا از اهدای پتوی کهنه و یا کنسروجات تاریخ گذشته خودداری نمایند.

وی همچنین از کسانی که قصد جمع آوری کمک بصورت شخصی برای زلزله زدگان دارند درخواست کرد تا این اقدام بصورت متمرکز با جمعیت هلال احمر صورت گیرد تا به کمک رسانی نظم بیشتری ببخشد.

همچنین مردم خیر رفسنجان یک بار دیگر آوازه خیر شهرشان را در عمل به نمایش گذاشتند و این بار در حمایت از مردم زلزله زده مناطق غربی کشور بلند شدند.

پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان در سطح شهر مستقر شدند که به گفته ی مامورین هلال احمر کمک های مردمی بسیار خوب است .

مردم سعی می کنند اقلام ضروری زلزله زدگان از جمله پتو ، کنسروجات ، آب معدنی و … را به این پایگاهها تقدیم کنند.

از طرفی آنان که توانایی دارند با حضور در مرکز انتقال خون رفسنجان اقدام به اهدای خون خود به زلزله زدگان می کنند.

تاکنون یک محموله شامل ۶ هزار پتو از رفسنجان به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شده است

       

 

 

زرند

در حاشیه نشست اعضای جمع آوری کمکهای مردمی برای حادثه دیدگان غرب کشور ،محمد اسلامی سخنگوی ستاد جمع آوری کمکهای مردمی جهت زلزله زدگان غرب کشور اظهار داشت: حادثه غمبار زلزله غرب کشور برای زرندی ها یادآور حوادث تلخ زلزله سالهای اخیر در شهرستان زرند است و به همین علت طی چند روز گذشته شهروندان زرندی مصرانه آمادگی خود را جهت این اقدام خدا پسندانه اعلام کرده اند.

وی افزود: به همین منظور نشست مشترک مدیران هلال احمر ، کمیته امداد امام (ره) و اعضای موکب اربعین برگزار و تصمیمات مهمی نیز گرفته شد از جمله شماره حساب ۰۱۱۰۷۷۷۰۴۶۰۰۳ نزد بانک ملی برای جمع آوری کمکهای نقدی مردم و با هدف پخت و توزیع غذای گرم برای هم میهنان در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین مردم می توانند کمک های غیر نقدی خود را خصوصا ارزاقی نظیر برنج، روغن ، حبوبات، گوشت، رب گوجه و … را تحویل چادرهای هلال احمر کمیته امداد و یا چادر مربوط به موکب اربعین نمایند.

 

سخنگوی ستاد جمع آوری کمکهای مردمی جهت زلزله زدگان غرب کشور خاطرنشان کرد: در صورتی که کمک های مردمی به سرعت انجام شود اعضای موکب امام خمینی زرند، روز شنبه ۲۷ آبان به کرمانشاه اعزام خواهند شد.

 

وی یادآور شد: پخت و توزیع غذای گرم بعنوان اولویت اول امداد رسانی از سوی عوامل موکب در نظر گرفته شده که با توجه به عملکرد قابل تحسین موکب در راهپیمایی عظیم اربعین در عمود۲۰۲ و تقاضای مردمی جهت توزیع غذای گرم برای هموطنان غرب کشور این وظیفه با مساعدت های دستگاه اجرایی شهرستان و نهادهای امدادی و حمایتی بر عهده عوامل این موکب گذاشته شده است.

 

انتهای پیام/م

 



دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت:
احیای امر به معروف و نهى از منکر؛ مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع)

در ماه محرم مسئله امر به معروف و نهی از منکر بیش ا ...

یادداشت؛
مقابله با تهاجم فرهنگی با تهیه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی

آنچه که در نوشت افزارهای خارجی دیده می شود ترویج ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه