اخبار سیاسی

  • تاریخ: شنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۸:۴۶:۴۶
  • شناسه خبر: 75693

نماینده سابق مردم بافت در مجلس شورای اسلامی:

آتش به اختیار هیچگاه خودی را هدف نمی گیرد/ضرورت اقدام نخبگان فکری در تشخیص صحیح مشکلات فرهنگی

نماینده سابق مردم در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: دفاع در مسائل فرهنگی هیچوقت به این معنا نیست که از سخت افزار استفاده شود بلکه استفاده از نرم افزار فرهنگی ابزار کار است .

به گزارش صبح منوجان علیرضا منظری توکلی نماینده سابق مردم در مجلس نهم شورای اسلامی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ در تبیین مفهوم آتش به اختیار گفت: بنا به اعتقاد معظم رهبری و واقعیتی هم که وجود دارد جامعه  در حال حاضر در جنگ نرم با دشمنان در حوزه فرهنگ و اعتقادات هست، بعد از تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی جنگ نرم فرسایشی شروع شده و همچنان ادامه دارد.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر در جنگ فرماندهان نیروی خود را به درستی هدایت نکنند  افسران و سربازان به صورت آتش به اختیار می توانند از مرز و بوم خود دفاع کنند لذا  مقصود مقام معظم رهبری از به کار بردن واژه آتش به اختیار دراین برهه از زمان فقط پیرامون مسائل فرهنگی است در واقع تصمیم در مسائل فرهنگی در صورت اختلال در دستگاه های فکری و فرهنگی برعهده افسران جنگ نرم گذاشته است.

 

منظری توکلی مطرح کرد: دفاع در مسائل فرهنگی هیچوقت به این معنا نیست که از سخت افزار استفاده شود بلکه استفاده از نرم افزار فرهنگی ابزار کار است بنابراین آنچه که مورد نظر مقام معظم رهبری بوده این است که هر یک از ما بنا به وظیفه و مسئولیتی که در مقابل فرهنگ و اعتقادات و مرزهای اعتقادی کشورمان داریم باید برای دفاع از این اعتقادات و فرهنگ آمادگی داشته باشید.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: در صورت تشخیص وجود خلل و کاستی در دستور قرارگاه مرکزی، می توان مستقل اقدام شد،در واقع آتش به اختیار بودن یک فرمان ثانوی و اضطراری است و متاسفانه کسانی که مسئولیت فرهنگی در کشور دارند به نظر می رسد یا راه را گم کرده اند یا اینکه وانمود می کنند که راه را گم کرده اند بنابراین در اینجا وظیفه تک تک ما این است مطابق توانایی هامون برای دفاع از فرهنگ و اعتقاداتمان اقدام کنیم.

 

 

وی اظهار داشت: در دفاع  فرهنگی بی نظمی وجود ندارد و در آتش به اختیار بودن هیچگاه خودی را هدف نمی گیریم  و آتش به اختیار در مسائل فرهنگی به هیچ وجه منجر به هرج و مرج نمی شود در واقع نخبگان و هسته های فکری، هریک بسته به توانایی و تخصص خود، با تشخیص صحیح و عالمانه، باید مسائل و مشکلات را تشخیص داده و در صورت خلل و کاستی در دستگاه های فرهنگی مستقلا اقدام کنند.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: تحلیل ها و تعبیر های سلبی و منفی که در بحث اتش به اختیار مطرح شده از جانب افرادی می باشد که قصد و غرض سوء دارند و با اینگونه برداشت ها قصد تخریب و ایجاد تشنج در جامعه را دارند انشاالله بیشتر تامل و بررسی کنند  چرا که در این برهه از زمان مشکلات فرهنگی  کشور نیازمند توجه و تخصص هستند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها,دیدگـاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • آخرین اخبـار
  • پربازدیدترین ها

یادداشت

آرشیو
یادداشت؛
حضرت زینب(س)؛ اسوه صبر واستقامت

حضرت زینب(س) اسوه پرهیزگاری، صبر و استقامت است، بز ...

یادداشت؛
تولیدات ماهواره ای؛ ترویج دهنده بی حجابی و بی بند و باری در جامعه

امروزه نقش مخرب ماهواره بر خانواده ها بر کسی پوشید ...

وبلاگ

آرشیو
الفباى فرهنگ حضرت معصومه سلام الله علیها تقدیم می شود

الفباى فرهنگ معصومه (ع) را به خاک پاى تو تقدیم مى ...

همراه با شهروند خبرنگار؛
نمایی از گلزار شهدای نودژ بخش آسمینون منوجان/تصاویر

شهروند خبرنگار ما تصاویری از گلزار شهدای نودژ برای ...

آرشیو ماهــــــــــانـــــــه